Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől duzzadhatott be 5hós...

Lues kérdése:

Mitől duzzadhatott be 5hós kisfiam jobb szeme körül? Ha álmos szokta dörzsölni. Belekapott volna?

Figyelt kérdés
Főztem kamilla teát,azzal borogathatom neki? Csak délután rendel az orvosunk. A szeme nem piros, véres. Kicsit könnyes,de nem vészes.
2014. jan. 14. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy belekapott, vagy a kezéről belejutott valami kis szennyeződés, és az okozza az enyhe gyulladást. Az én babám is 5,5 hónapos, neki is volt szemgyulladása nemrég. Én is kamillateával kezdtem törölgetni neki, de attól ugyanolyan piros maradt. Meg utána olvastam is, hogy az nem jó, mert a kamilla allergizálhatja, irritálhatja a szemet (tudom régebben meg még a kamillát ajánlották, dehát most ez van újabban). Utána csak sima forralt langyos vízzel törölgettem neki, és az sokkal jobb volt, 2 kenés után már szebb volt a szeme, lement róla félig a gyulladás. A vízzel kenegettem neki pár napig, és el is múlt. Még szemcsepp sem kellett a dokitól.
2014. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, nálunk kötőhártya gyulladás kezdődött ugyanígy, és árpája is volt már, attól is feldagad a szemhéja. Kap rá cseppet/kenőcsöt, nem olyan vészes kezelni, de ne várd meg hogy súlyosabb legyen. Max hazaküld a doki hogy csak kosz ment a baba szemébe, de a kötőhártya pl fertőző, és viszket is.
2014. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajna kötőhártya-gyulladás,de kaptunk cseppet,hamar rendbe fog jönni.
2014. jan. 15. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!