Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másfél éves babám jobb szeme...

Másfél éves babám jobb szeme váladékozik. Piros is picit. Nem rohannék rögtön orvoshoz, van valami jó tanács? Mivel törölgessem? Vagy szemcsepp recept nélkül?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném orvoshoz! Addig kamilla teával borogatsd, bár az sem tesz csodát.
2013. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy kötőhártya gyulladása van, ami fertőző. Én inkább elvinném orvoshoz.

Amúgy kamillás borogatást szoktak javasolni, és ne engedd, hogy a szeméhez nyúljon.

2013. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Holnap megyünk oltásra,csak kérdés hogy az egészséges vagy a betegre vigyem.De pont a beteg rendelés az egészséges előtt lesz úgyhogy ott kezdjük :) :(
2013. szept. 2. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha beteg, oltást valószínűleg nem fog kapni, de az egészség a legfontosabb :)
2013. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz nem másfél éves, csak pár hetes volt a picim, mikor elkezdett váladékozni a szeme. 2 napig kamilláztam, rosszabb lett. Az orvos írt fel neki antibiotikumos szemcseppet, ami pár nap alatt rendbe hozta. Szóval, szerintem vidd el. Nem tudhatod, hogy mi okozza a váladékozást.
2013. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kötőhártya gyulladás gyanús. Mihelyt lehet vidd el a beteg gyerek rendelésre. A legjobb erre a Tobrex szemcsepp, az vényköteles (minden kötőhártya gyulladásra való szemcsepp az). A kamillás borogatást nekem javasolta a szemész, de csak akkor, ha nem allergiás rá. Ha nem akarsz kockáztatni, langyos vízzel töröld ki a váladékot a szeméből. Sokat moss kezet, ne nyúlkálj a szemedbe, mert nagyon fertőz (nekem volt szerencsém elkapni). Minden nap cseréld le a párnahuzatát, törölköző, amivel az arcát törlöd, mert visszafertőzhet.
2013. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,holnap megyünk a beteg rendelésre mert úgy nézem a másik szeme is váladékozik.
2013. szept. 2. 22:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Kapott szemcseppet és szemkrémet mert a torka vírusos volt és ráment a szemére.Az oltást pénteken kapja ha teljesen meggyógyult.Köszönöm a tanácsokat.
2013. szept. 3. 13:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Tobrexet kaptunk mi is :)
2013. szept. 3. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!