Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az antibiotikumos orrcsepp...

Az antibiotikumos orrcsepp (amit receptre gyógyszertárban keverek) tény leg tönkreteszi az orrban a baktérium ellenállóképességet?

Figyelt kérdés

Gyerekorvos mondta, hogy ezt semmiképp nem írja fel, mert többet árt mint használ. Egy másik gyerekorvos meg szó nélkül osztogatja a receptet (akár nagypapának is, úgy, hogy a gyereket meg se nézi előtte).

Szerintetek?


2014. jan. 22. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sárga jön az orrából mindig pár napig szemcseppet cseppentünk az orrába, és szépen helyrejön.
2014. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van ittho gyógyszertári kavart orrcsepp. Én csepegtetett én napi 10x is orvosi javaslatra ha rakom is a gyerek, mert nagyon jól oldja a váladékot, tud aludni a gyerek, meg szopizni, mert kap levegőt az orrán.

Nem hiszem hogy az orr olyan lenne mint a gyomor, hogy naktérikok élnek benne...

2014. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok gyógyszer párti, de amikor az orrszívás-sós víz kombó nem elég, mert sárga a váladék, akkor marad az orrcsepp. Legutóbb kétfélét kapott a lányom egyszerre: Nasivint lohasztani és a neomicines szemcseppet az orrába baktériumot ölni. Antibiotikumos orrcseppet nem szoktunk hetekig használni. Ha akkor adod, amikor tényleg szükség van rá, azzal jobbat teszel, mintha nem adnád. Szerintem.
2014. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én olyat használok a lányomnak ha már nagyon beteg és használ de nem használom fölöslegesen.
2014. jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a szemcsepp neve??

Köszi

2016. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"szemcseppet cseppentünk az orrába"


Szegény gyerek! :(

Mivel a szemcsepp sós (hogy ne csípje a szemet - a vér és a könny egyéb anyagokat is tartalmazó "tengervíz", sóoldat), ezért az orrüreget marja. Ha meg esetleg nem sós (mert patikai) akkor a szemet csípi! Ez esetbenszemre ne használjuk, persze az ilyen elkészítést a patikában külön kell kérni!

2022. nov. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Antibiotikumos orrcseppet nem szoktunk hetekig"


A normál orrcsepp az, aminek használati limitje van (nem időbeni, hanem gyakorisági - legfeljebb napi 3-4(-5) alkalom), mert érösszehúzó hatása illetve az ezt kiváltó hatóanyag miatt irritálja, hosszú távon (vagy túl gyakran) használva tönkreteszi az orrnyálkahártyát. Az antibiotikum tudtommal önmagában semmiféle kárt nem okoz, azon túl, hogy a szervezet hozzászokik (és nélküle később nem megfelelően védekezik, amikor esetleg újból szükséges lenne), illetve legfeljebb hatástalan. Az orrban lévő baktériumok ellen ugyanis nem sikerült még hatékony antibiotikus hatású hatóanyagot kifejleszteni, illetve ott annyiféle baktérium él, hogy ennek kifejlesztése (és gyártása) szinte lehetetlen. :P Ezért nem ajánlja sok orvos az ilyenfajta orrcseppet sem.

2022. nov. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!