Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baktérium okozta betegség...

Baktérium okozta betegség után hogy fertőtlenítitek a lakást?

Figyelt kérdés
3 éves fiamnak tüdőgyulladása volt, nem szeretném ha újra elkapná, mert úgy hallottam hogy a baktérium életben marad. Mivel szoktatok ilyenkor fertőtleníteni a lakásban?
2014. jan. 7. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sanytol-al fertőtlenítek pl kórházi benntlét után, vagy vírusos hasmenés hányás után.
2014. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladás után semmivel. Melyik szomszédasszonytól hallottad a rémhírt ?
2014. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A doki mondta hogy bakteriális tüdőgyulladás, és hörghurutja is volt. Nem rémhír, csak azt olvastam a baktériumról hogy életben marad. Még sosem volt ilyen betegségünk, csak a szokásos vírusosok, ezért kérdezem hogy ilyen esetben mire kell odafigyelni.
2014. jan. 7. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam semmi különöset tenni ilyenkor, nincs plusz óvintézkedés :)

Egyébként szerintem ha már meggyógyult, akkor ez az adott baktérium, ami a lakásotokban van esetleg még, nem tudja visszafertőzni, mert az immunrendszere kidolgozta rá az immunválaszt...

De légúti betegségek esetében én illóolajat szoktam párologtatni, a gyógyulás elősegítésére legfőképpen, pl a citromolaj kiválóan fertőtleníti a levegőt. Úgyhogy azt bátran használhatod, erre kiváló.

Itt is ezt írják:

[link]

"A citromolaj szinte nélkülözhetetlen a különböző helyiségek légterének (kórházak stb.) fertőtlenítésében, amit főként járványos időszakokban érdemes használni (tehát nem csak légtérillatosítként lehet alkalmazni)"

2014. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már illóolaj, akkor mehet hozzá egy kis teafaolaj is
2014. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az illóolaj jó ötlet, kipróbálom.
2014. jan. 7. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!