Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől hámlik a 2 éves kisfiamn...

Mitől hámlik a 2 éves kisfiamnak a lábujjak között a bőr? Mivel kenjem neki, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Már voltam vele bőrgyógyásznál is,de csak átmenetileg tudott segíteni.Sajnos izzadós a lába nagyon.Fürdés után is szárazra törlöm neki.Nem tudom mivel kenjem,hogy elmúljon.A bőrgyógyász azt mondta semmi extra ez a probléma,de kialakulhat belőle még lábgomba.Egy 2 évesnél???Mitől?Főleg,hogy nekünk nincs is semmi ilyen problémánk.
2014. jan. 24. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy amivel kened attól allergiás. Csak tiszta víz, semmi szappan. Max babapúder.
2014. jan. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gombát kortól függetlenúl kaphat!

Fiamnak 1 hónaposan lett!

Hintőporozd, kamillás nagyon jó, vagy canesten.

2014. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban kialakulhat lábgomba. 3,5 évesemnek a talpán hámlott kicsit a bőr. Az doktornő azt mondta, ilyen kicsi gyereknél nem szabad gomba elleni szerrel kenni (pl. canesten és társai), hanem hintőporozzam, figyeljek, nehogy zokniban megizzadjon a lába, alapos mosdatás...stb.
2014. jan. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, canestennel kentem neki és 2 nap alatt eltűnt, úgyhogy szerintem gomba. (1,5 éves volt egyébként!)

És a canestent nekünk kellett már kenni a popsijára is, mert gombás volt, öcsémnek a kukiját kellett kenni sokszor még pelusos korban, ezeket mind orvos javasolta, és nem is ugyanaz, úgyhogy én nyugodt szívvel rákentem, 2-3 nap alatt mindig változást hozott, vagyis megoldotta a problémát!

Sőt. jut eszembe a puncijára is kellett kenni egy hétig egyszer, azt pedig a Heim Pálban "írják" neki, szintén másik doki...szóval nem lesz tőle baja...


Szóval bőven lehet gomba, az én lányomnak is izzadós a lába és sokszor be is húzza az ujjacskáit...

2x volt ilyen, mindkétszer canestennel kentem neki....

2014. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ami még hasznos lehet a fent leírtakon kívül:

tegyél pár csepp teafaolajat a fürdővizébe - vagy akár ecsetelheted is vele.

2014. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!