Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ismer valaki olyan Dévény...

Igaz Mariann kérdése:

Ismer valaki olyan Dévény tornászt akinél nem sírnak a babák kezelés közben? Budapest közelében.

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tornászfüggő! Természetes,hogy megijednek, hiszen egy "idegen" fogdossa őket, ha meg már nagyobb babáról van szó, akkor meg azt nem szereti,hogy nem azt csinál, amit akar, egyhelyben kell maradnia!
2014. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Mivel erőszakosan mozgatják őket, természetes, hogy sírnak. Nem biztos, hogy valóban van szükség a "kezelésükre".
2014. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos a legtöbb kezelésen sírnak a babák, mert olyan izmokat kell mozgásra bírni, ami magától nem ment és ez nem kellemes.

2. válaszoló, a Dévényes tornászok nem tornáztatnak olyat, akinek nincs rá szüksége, ugyanis ez egy terápiás torna, okkal történik, egészséges babáknál pl. negatív hatása is lehet. Nekem 2 koraszülött kistestvérem van, és csak azt tornásztatta, akinek szüksége volt rá, nála viszont látványos volt a javulás (2 hónap alatt eljutott a csak fejfelemeléstől a mászásig és a lépegetésig, mindezt 1 éves korában, tehát nagyon le volt maradva és epilepsziás is)!

2014. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Őry Edina, Szentendre. Tobb babat ismerek aki nem orditja vegig a lezelest nala, megis szepen javul, fejlodik. Jo a kisugarzasa, de erosen massziroz.
2014. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Véleménytől függetlenül köszönöm a válaszokat.

Elsőszülött fiamnál mi is Dévény-tornáztunk, nyaki-házi hipotónia(lazaság) miatt 7 hónapos korától, de tényleg azonnali javulás volt az addigi passzív mozgásból végre át fordult..és kúszni kezdett stb....de sokat sírt a kezelések alatt. A terápia hatásossága számomra bizonyított, csak a lelki megterhelés kemény. Egy hasonló esetű anyuka blogján olvastam hogy talált olyan tornászt akinél nem sírt a babája, de hatásosnak találta, ezt keresem. Egyébként érdekes hogy mikor a fiamat kezelték annak idején, én sokszor kérdeztem hogy ez fáj-e neki, és mindig az volt a válasz, hogy ez nem fáj, csak kellemetlen.

2014. jan. 26. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Akihez mi is jártunk, azt modnta, hogy a Dévényesek között vannak olyan gyógytornászok, akik nem olyan erősen masszírozzák a babákat, és így nem fáj nekik annyira. A kislányom ugyan sírt nála, de csak amikor a karját és a nyakát "tornáztatta" (ferde nyakkal született). László Zsuzsa és a VI. kerületben a Peterdy utcában fogad. Eléggé jártas, és megbízható. Igaz, köztünk nem alakult ki kölcsönös szimpátia, de hát nem vagyunk egyformák. A babám viszont szerintem sokat fejlődött.
2014. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!