Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Már a második antibiotikumtól...

Már a második antibiotikumtól pöttyösödne ki a lányom?

Figyelt kérdés
Kislányomnak mandula gyulladása van. Piros torokkal indult, de a cataflan sziruptól nem jött rendbe ez lett belőle. Először Zinnapot írt fel a doki, amitől szinte azonnal kis pöttyök jelentek meg az arcán meg a kezén., ami kb 20 perc múlva elhalványultak majd elmúltak. Felhívtam a dokit, azt mondta nem hiszi, hogy a gyógyszer, de azért reggel csak felet adjak belőle kezdésnek. Beadtam, kb másfél órára pár pötty lett a a karján, de megint gyorsan elmúlt, egyszer vakarta mindössze. A dokit megint hívtam, azt mondta akkor cseréljünk, így FROMILID-et kaptunk helyette, amit estére adtam be. Ilyet már szedett, akkor emlékeim szerint nem volt gond ( bár egyszer már voltak ilyen pöttyei 2 napig, de tuti nem szedte pont akkor az antibiotikumot). Most, kb 2 óra múlva fektetésnél láttam, hogy megvakarta a csuklóját, amin négy, már halvány pici pötty volt. Lehetséges, hogy még a régi miatt lenne? Vagy erre is allergiás lehet, annak ellenére, hogy nem volt gond vele egy éve?A tájékoztatón gyakori mellékhatásként tüntetik fel a kiütést, és nem írja, hogy ilyen esetben hagyjuk abba, míg a másiknál írta. Hívjam fel reggel a dokit? Vasárnap állítólag nehezen lehet elérni, de ha reggel beadtam a gyógyszert és megint pöttyös lesz, csak fel kell.
2014. jan. 25. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes lenne megmutatni a kiütéseket egy orvosnak, ha más nem a gyermekügyeleten. Hol laktok? Ha pestiek vagytok, akkor vigyétek ki a Heim Pálba. A gyógyszerallergia, nem feltétlenül az első alkalommal jön ki, előfordulhat a többedik szedés után is. A kiütések a gyógyszer abbahagyása után elmúlnak maguktól rövid időn belül, bár nem tudom pontosan mennyi a rövid idő,de amit a kislányodnál írtál az nekem túl gyors. Látatlanul nem tudj az orvos sem megállapítani, ahhoz látnia kell, sőt meg is kell tapintania, mert a gyógyszerallergiás kiütés kiemelkedik a bőrből. Én a helyedben nem telefonálnék, hanem megmutatnám orvosnak.
2014. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vidékiek vagyunk, már alszik, néztem a kis kezét, de már nem is látszik neki semmi. :(
2014. jan. 25. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Pöttyök kijöhetnek: magától a hatóanyagtól (penicillin pl), a gyógyszer hordozóanyagától, illetve baktériumos fertőzés esetén a szétcsapódó baktériumok is okozhatnak ilyet. Én nem adnám be a gyógyszert és orvosnak megmutatnám. Csak az a baj, hogy lutri, senki nem fogja kimondani, hogy mitől lett pöttyös.
2014. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!