Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Augmentin Duo antibiotikumot...

Nikolett851127 kérdése:

Augmentin Duo antibiotikumot kell szednem szoptatás alatt. Lehetséges, hogy a babánál ez okozhat nyálkás, hígabb székletet? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

#szoptatás #baba #hasmenés #antibiotikumtól
2012. júl. 1. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron nekem is szednem kellett, akkor a Lányom még napi 4-5* szopizott, de nála nem okozott semmilyen tünetet! De minden elképzelhető! Nem adtál neki mostanában valami új ételt, italt, ami okozhatja?
2012. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Antibiotikum okozhat hasmenést a babánál is. De e miatt nem kell abbahagynod a szoptatást, adj neki is normaflore-t.
2012. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 hónapos még a kicsi lányom, kizárólag anyatejet kap. Azért gondoltam, hogy az antibiotikum okozhatja, mert más nem történt, ami kiválthatta volna. Legalábbis úgy gondolom. Most kap probiotikumot. Talán okozhatja a fogzás is? Elég sokat szopizza a kicsi öklét és folyik a nyála rendesen.
2012. júl. 2. 08:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet fogzás. Az enyém 3, 5 hós. Patakokban folyik a nyála. 6-7 kaki van naponta egy hete. Az ínye el van fehéredve felül, nyügösebb, de gondolom a meleg is közre játszik. Nekünk is volt ma ilyen széklet. Be akartam vinni a dokihoz, de pont a védőnő vette fel, mondta, hogy ne aggódjak, nincs semmi baj, emiatt ne vigyem a betegek közé. Fogzás lehet nálunk is, de a fogacska még akár 3 hónapot is várathat magára. Ha nagyon aggódsz azért kérdezd meg a széklettel kapcsolatban a védőnőt vagy az orvost.
2012. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellgyulladás miatt többször szedtem penicillint, első alkalommal az én babámnak is ment a hasa. Lactiv Babyt adtam neki (én is szedtem probiotikumot) és elmúlt neki.
2012. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is kellett korábban semicillint szednem mellgyulladásra,de akkor nem volt vele gond. Voltunk dokinál oltáson és kérdeztem, hogy mi okozhatja. Lehet, hogy bélfertőzés vagy a fogzás. Erre javasolta a probiotikumot. Volt a második székletében egy kis véres nyák, attól ijedtem leginkább meg.
2012. júl. 3. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!