Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3-4 év közötti gyermekedet...

3-4 év közötti gyermekedet megfürdeted akkor, ha 38 fok feletti láza van?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdőt tényleg nem érdemes 39 fok alatti láznál.


Viszont a fürdés javítja a közérzetét, ezért mindenképpen fürdesd meg.

2014. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekorvosunk egyik orokbecsu megallapitasa, hogy a koszos gyerek nem gyogyul gyorsabban :)
2014. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Megfürdetem, ez nem is kérdés. Ha nincs szükség hűtőfürdőre akkor is egy kicsit hűvösebb/langyosabb vízben fürdetemmint amúgy. Ilyenkor tilos a forró fürdő még ha éppen nem is lázas, mert pillanatok alatt felmegy a láza és lázgörcsöt kaphat.
2014. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Lazasan nem furdetem, tudogyulladast is ossze lehet szedni. Ha lecsillapitottam, akkor gyors zuhany.
2014. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladást azért mert megfürdetted????? Ezt részletezzed már nekem! Lázas gyerek nem tud megfázni, a hűtőfürdőben is majdnem jéghideg vízben ül és nem kap tüdőgyulladást. Úgy egyébként is vírustól/baktériumtól lehet tüdőgyulladást kapni nem attól, hogy megfázik. Dr Gyarmati Andrea mondta ezt el egy interjúban. Pusztán a hidegtől nem lehet megfázni (se tüdőgyulladást kapni) , hideg megterheli a szervezetet ami ez által le gyengül és a bent lévő bacik túlszaporodnak, de nem a hidegtől leszünk betegek. Tehát nem attól lesz tüdőgyulladása, hogy megfürdik. (még ha hideg vízben fürdik sem)
2014. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jol tudom, hogy nem a hidegtol vagyunk betegek. A betegseget virusok es bakteriumok okozzak, ezt a hulye is tudja. A kerdes arrol szolt, hogy a mar beteg, lazas gyereket megfurdetjuk-e. A tudogyulladas sokszorki tud alakulni attol, ha valaki eleve beteg, lazas es, ha arra meg "megfazik", siman lehet tudogylladasa, mert a szervezet immunrendszere eleve le van gyengulve. Betegen lehet, sot kell is! zuhanyozni, lefurdeni, ez is teny. De lazasan biztos, hogy nem tesz jot a szervezetnek. Nem a hutofurdorol beszelek, amit magas laznal alkalmazunk (39 fok felett), bar errol is elter a szakemberek velemenye. Orvosok a szuleim, csaladom, soha nem furdettek lazasan. En sen furdetem lazasan a gyerekeimet, betegen igen, ha lement a laza.
2014. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
39 fok alatt és letusolom, hogy tiszta legyen, de 39 fok felett már hűtő fürdőztetem. Tus alá is akkor viszem, ha a láza 38 alá ment.
2014. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ritus1 válasza:

Jól teszed, hiszen a szervezet azért emeli a hőmérsékletét, hogy legyőzze a kórokozókat. Így alakul majd ki az immunitás. Természetesen 38 fok felett szükség van már lázcsillapításra, de nem drasztikusra. Van amelyik gyereknek tetszik a hűtőfürdő, van akinek nem. Az én gyerekeim például nagyon nem szeretik. Mi inkább törzsborogatást végzünk, ha nagyon szükséges. Kisebb láz esetén pedig lázcsillapítót veszünk be, aminek az ízét kifejezetten szeretik.

Egy gyakorló háromgyermekes anya

2014. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!