Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csak folyadékor iszik szinte...

Csak folyadékor iszik szinte egész nap enni nem akar, vkinek vmi ötlete, tapasztalata?

Figyelt kérdés
November 28-án múlt egy éves a keresztfiam. Sógornőmmel meg vagyunk rémülve egyre jobban h talán cukorbeteg lehet a gyerek. Szinte semmit nem hajlandó enni egész nap, ha nem erőltetné nem is kérné. De a vizet, teát napi szinten 3-4 liter között fogyasztja. És ez tök komoly mert figyeltük. Éjszaka is képes 2 üveg vizet vagy teát meginni. 4 alkalommal kell éjjel a pelusát cserélni. Az ételre hittük egy időben h mondja a mamamam szót de kiderült az innivalóra. Vmelyik nap ki akarta várni sógornőm h jelzi-e ha éhes, reggel evett vmennyit délután 4kor jelezte elétette az ételt az innivalóval együtt és inkább az innivalót választotta nem az ételt. Persze utána rendesen nagy nehezen megetette csak kíváncsi volt mit reagál rá. H a lényegre is térjek szerintetek ez lehet cukorbetegség miatt? Vagy ti mire gondolnátok? Mit tennétek. Most kell majd menniük 15 hónapos vizsgálatra és mondta megkérdezi h mi ilyenkor a teendő és küldje vizsgálatra. Amúgy kb 84 cm es 11-12 kg körül van. Akinek van bármilyen ötlete vagy tapasztalata leírná? Nagyon megköszönném.

2014. febr. 3. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézessetek már akár egy gyorstesztes cukormérést. A súlya hogyan alakul? Nő folyamatosan, vagy megtorpant az utóbbi időben? Volt már olyan periódus, amikor bírta az éjjeleket ivás nélkül?
2014. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem gyarapodik nagyon. Ugye nincs mindig mérve a súlya de hízni nem hiszem h hízik. Mostanában volt pár nap h jobban evett de az is csak addig tartott sajnos. Sose volt egy jó étvagyú gyerek de ez már szerintem se és már az anyja szerint se normális. A kaját csak játéknak tekinti. Az innivaló meg kincs.

Éjjel még nem volt olyan h ne inna ,eg minimum egy üveg vmit. Próbalta azt is h nem ad neki de addig ordított, visított még meg nem kapta. Hihetetlen számomra. Az orvosnál biztos lesz ilyen gyorsteszt nagyon kívancsi vagyok erre. Azért is kérdeztem meg itt h hátha van vkinek tapasztalata ebben.

2014. febr. 3. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben mindig így ivott éjjel is, és ez nem egy hirtelen változás, nagyon nem aggódnék. Leginkább rossz szokásnak vélem. A súlya egyébként jó, és ha nem régóta stagnál, akkor az sem feltétlenül gond. A fogyás lenne probléma.


Azért mindenképpen nézessetek egy cukrot.

2014. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg vagyok és szinte kizártnak tartom, hogy cukorbeteg lenne. Igaz, hogy egy tünet lehet a sok ivás, de mellette sokkal súlyosabb tünetek is jelentkeznének gyerekkorban. Nagyon rosszul érezné magát, amikor ingadozik a cukra, remegne, kiverné a víz, akár el is ájulna. Valószínűleg a súlya is jóval kevesebb lenne, mert inzulin nélkül nem épülnek be a tápanyagok. Az időskori cukorbetegség más, az évekig rejtve tud maradni, de a gyerekkori, ami szinte mindig 1-es típusú az nagyon hamar komoly tüneteket okoz. Persze nem árt egy vércukormérés.

Nem lehet, hogy a teától eltelítődik? Ha cukrozott teát iszik, akkor napi több literrel simán bevihet annyi kalóriát, amennyit enne és lehet, hogy amiatt nem éhes.

2014. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. piciknél nem mindig olyan kifejezett egyébként az 1. dm sem, ritkán egészen látens marad, és enyhe tünetekkel jár, de egyébként valószínűbb, hogy a cukros löttyök telítik.
2014. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig is ivott persze éjjelente de már legalább 2 üveggel megiszik, napközben is ivott mindig jócskán folyadékot de mostanság kezdett nagyon sokat inni. A teájában nincs egy cseppnyi cukor sem. Természetesen biztos vagyok benne étn is h amiatt nem eszik szinte csak alig mert a folyadék eltelíti.

Bízom benne h nincs cukorbetegségről szó de mint mi is akik nem értenek hozzá hortelen ez jutott eszünkbe.

Fogyni szerencsére nem fogyott. Annyi más van még h elég sápadtnak tűnik. De alapból ilyen fajta.

Messzebb lakunk egymástól így nem lájtom minden nap csak azt tudom én is amit mesél nekem.

2014. febr. 3. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Én lehet h megnézetném a vasát, nem e esetleg vérszegény, tünetek, nem eszik, sápadt, fáradékony.
2014. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet mondom is majd neki ezt is.

De most h mondod előfordulhat az én lányom is az volt 3 hós korában derült ki vérvételnél. A lényeg az h mikor megszületett alacsony volt a trombocitaszám a vérében és ezért küldték kontroll vérvételre 3 hósan. Csakh értsétek miért volt akkor vérvételen.

Uncsitesók ugye apai ágon és ha a vashiány produkálhat ilyen tünetet akkor elképzelhető. Tényleg köszi a tippet. :)

2014. febr. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!