Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen hamar és milyen módszer...

Milyen hamar és milyen módszerrel szabadultatok meg a homlok-orr-és arcüreggyulladástól? Minden részlet érdekel:láz hány napon át, mekkora stb

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem volt a fiamnak semmi, ilyen jellegű gyulladása, viszont csak is azért, mert még pici babaként a gyerekorvosunk elmondta, hogy mit kell tenni, hogy ezt megelőzzük.

Először is vettünk egy inhaláló készüléket. Nem volt olcsó, viszont annyit mondott a gyerekorvosunk, hogy mindenképpen megszolgálja és meghálálja az árát, mert ha olyan a betegség, akkor nagyon sok gyerek ez miatt kórházban köt ki.

Amikor náthás a kisfiúnk, akkor mindig tengervizes spray-vel befújtunk és szívtunk annyiszor, ahányszor csak szükséges volt. Utána pedig használtunk orrcseppet. Amikor sűrűsödött az orrváladék, akkor jött az inhalálás. Illetve allergiás tünetekre, pl. orrnyálkahártya duzzanatra mindig kapott piciként Fenistil cseppet, nagyobbként most már Aerius szirupot. Most, hogy már nagyobb, akkor ACC-t is kap mellé, ami pluszban segíti a váladék feloldását, így könnyebben távozik. Illetve mindig, ahányszor tartós láz volt, vagy sárgás-zöldes orrváladék, azonnal orvos és máris kapta az antibiotikumot.

Szóval az a lényeg, hogy ahogy megjelennek a bakteriális fertőzésre utaló tünetek, mindig időben kell az antibiotikum, illetve az orrváladék távozását mindig elő kell segíteni. Tehát váladékoldás és orrszívás.

És a kisfiam ugyan már elmúlt 3 éves, ki tudja fújni az orrát, de ha náthás, mindig kiszívom neki porszívóval az orrát, mivel olyan mélyről, ahol le szokott rakódni a váladék, onnan nem tudja még egy ekkora gyerek sem kifújni.

Sőt, az inhalálónak egyébként még mi is szülőként sokszor hasznát vettük. Nekem volt egy kezdődő arcüreg gyulladásom, aminél az inhalálás és az ACC 2 nap alatt már rengeteget segített.

Remélem azért tudtam segíteni.:)

2014. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Orrszívás porszívóval, sósvizes sprével, orrcsepp. Aztán infralámpa vagy inhalátor gyógyszertári sóoldattal. Majdnem 4 évesen volt először arcüreg gyulladása, nem volt lázas, csak köhögött. Rengeteget. Köptetőt kapott még az orrcsepp mellé.
2014. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az infralámpa nagyon hasznos lehet. A sóbarlang is segíthet. :-)
2014. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem egyszer már volt arcüreggyulladásom, a háziorvos először cataflant írt fel, egy hét után visszaentem, hogy nem használ, utánna augmentin-t írt fel az 3 nap alatt elég jól használt. mellette infralámpáztam pár napig, naponta többször 5-10 perceket.
2014. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!