Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek a védőnő, mint...

Szerintetek a védőnő, mint foglalkozás elismert, hálás szakma?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az itteni kérdéseket es válaszokat olvasom, abból az derül ki, hogy a védőnők 99%a borzasztó! semmihez nem ért es semmire nem jo.
2014. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok édesanya sem fogadja meg a tanácsainkat, vagy nem pontosan, és ha valami történik, akkor az jön: "de hát a védőnő ezt mondta.."

Múltkor azt olvastam itt, hogy egy védőnőt konkrétan a földbe döngöltek verbálisan, mert azt tanácsolta az anyukának, hogy nagy melegben nyugodtan adjon a 4 hónapos kisbabának babavizet, jöttek az anyukák, és mindennek elmondták a védőnőt. Ilyen is van, de sajnos szakmai szemmel is látom, hogy az ellenkezője is igaz lehet: volt kollegám hibázott az oltási dátumokkal kapcsolatban, és a kicsi egyszerre kapott meg 2 olyan oltást, amik között legalább 3 hét kellett volna legyen (hozzáteszem, ez orvos is hibázott.)


Hogy a kérdésre is válaszoljak: számomra a szakmám a leghálásabb, legcsodálatosabb szakma a világon. Személy szerint a kedvencem a terhesgondozás, mert látom, ahogy fejlődik az a csöpp kisbaba, míg végül ellátogatok hozzá, és megismerhetem. :)

2014. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon emberfüggő, ha olyan a védőnő, aki empatikus, jó tanácsokat ad, akkor lehet benne sikerélmény, de ha csak a súlymérésen pörög, akkor inkább nyűg. A fizetés gondolom nem túl sok.
2014. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Imádni való védőnőim voltak, de ha baj van semmit nem ér. Szerintem bárki tud védőnő lenni akinek minimum 1 gyereke van. Nekem eddig arra volt jó hogy ha a dokinőt nem értem el őt hívtam, hogy hol a dokinő. Viszont az olyan falvakban ahol a lakosság 70%-a iskolázatlan putris cigány, na ott van haszna. Nem rasszista vagyok, hanem anyósom egy ilyen helyen volt 30 évig védőnő és olyanokat mesélt, hogy a szemem felakadt...

Most egy megyeszékhelyen lakunk a körzetben mindenki jól szituált, védőnőnk nincs kb 3 hónapja mert elköltözött és helyettesítik mindig, de egyikkel sem talizam még...

2014. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem mert nagyjából 2 féle van.

1. Mindenbe beleavatkozik vagy próbál,kioktat,megjelenget bejelentés nélkül stb..

2. Le se sz@r

És álltalában mindig az eleltétjüket találják meg. Ha lenne ok segítségre rossz körülmények vannak tojik rá. Ha jó minden akkor meg jön ha kell ha nem kávézni meg időttölteni.....

2014. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én belegondoltam és szívesen lennék védőnő, de nálunk a város fele cigány és biztos észre vennék rajtam, hogy nem csípem őket aztán még megtalálnak verni mikor megyek hozzájuk :)
2014. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én imádom a védőnőnket, de amikor a pszichológia mellé másik szakmát is akartam, és a védőnő-szülésznő spektrumon szaladgáltam fel-alá, akkor ő beszélt le a védőnőségről. Annak ellenére, hogy ő maga imádja a munkáját, és tényleg egy csoda, nagyon kedves, nagyon hozzáértő nő. De azt mondta, hogy jó szívvel nem tudja ajánlani már senkinek. Rengeteg az ellenérv, valóban, teljesen meg is értettem őt (nem írnám le őket, mert könnyen felismerhetővé válna, és nem akarom, hogy gondja legyen belőle, ha esetleg... kicsi a világ.)
2014. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem attól függ,hogy milyen az adott védőnő.Nem lehet minden csak fekete és fehér.

Talán,ha lehetne védőnőt váltani,akkor nekem sem lett volna ennyire ellenszenves a dolog,de így inkább lemondtam az egészet.

De nekem pl.az nem segítség,hogy megméri a súlyt meg a vérnyomást és ráadásul nagyon messze is van(több km).A közelebbit meg nem engedték...

Környékünkön többen ezért szerettek volna váltani és nem lehetett.

Én erre alapozva azt mondom,hogy nekem,jelenlegi élethelyzetemben teljesen szükségtelen,felesleges és így nem találom túl hálás szakmának.

2014. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem!

Nagyon lebecsült szakma.

A kisebbség által zsúfoltan lakott településen életveszélyes is lehet ez a foglalkozás.

Saját gyermek hiányában csak tankönyvből bármely körzetben nagyon nehéz érvényesülni, gyermekek után pedig lehet, hogy nem is lenne kedved visszamenni védőnősködni, mert addigra te is tapasztalnád a kolléganők hozzá nem értését.

2014. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon becsülöm a védőnőnket, emberileg és szakmailag is nagyon jó. De egyébként is nagyon hasonlóan gondolkodunk, abszolút tudok azonosulni a tanácsaival, és rengeteget biztat mindenkit. Szerintem fontos lenne a védőnői szakma.

Viszont azt látom, hogy nagy a káosz, nagyon nagy különbségek vannak védőnők között (anyukák között és hozzáállások között is). Ezért elég nehéz általános választ adni a kérdésre.

2014. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!