Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha nagyobb gyermekem oltást...

Ha nagyobb gyermekem oltást kap bárányhimlő ellen, fertőződhet általa a kicsi, aki még nincsen oltva?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt anno en is megkérdeztem, a valasz nem.
2014. febr. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
9 hós koráig védve van, feltéve ha te voltál bárányhimlős. utána már nem. Doktornőnktől most kérdeztem meg.
2014. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A szakértőtől is azt a választ kaptam, hogy nem.

Kedves 2., nálunk azért nem ilyen egyszerű a helyzet, mert a kicsi nem kapott anyatejet, illetve nem arra gondoltam, hogy fertőzőhet e bárányhimlővel csak úgy simán, hanem hogy az oltási betegség fertőz e.

2014. febr. 12. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor en jol értettem. Nálunk mar bölcsődes volt a gyerek, amikor aupz oltást kapta es en a közösség miatt kérdeztem meg, hogy amennyiben előjön rajta az oltas miatt a betegség, fertőz e. Az orvos azt mondta, az oltas miatt kialakuló betegség nem fertőz es a gyerek hordozó sem lesz - tehat ha a közösségben megbetegszik valaki baranyhimlovel a későbbiek folyamán, a gyerekem nem fog fertozni, csak ha maga is megbetegszik. Volt egyébként a későbbiek folyamán baranyhimlo a bolcsiben - csak a nem oltott gyerekek betegedtek meg, a beoltottaknal nem volt betegség.
2014. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!