Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Első gyermekes anyuka vagyok...

Első gyermekes anyuka vagyok 5éves a lányom és nem tudom mi lehet ez? Helyettesítő orvos van aki nem veti meg az alkoholt ezért a héten nem tudok orvoshoz menni már de nagyon zavaró! Tapasztalat? MI lehet ez?

Figyelt kérdés

Hetek óta folyamatosan sír hogy éhes,de szó szerint sír eszik egész nap de nem csak 1 alma vagy banán,hanem szendvics,főétkezés stb.Ugy kb 6alkalommal eszik annyit körülbelül mint én.Emellett sokszor megy nagy wcre elég sok a széklete amit minden alkalommal nekem kell lemosni a wc kagylóról mindig sírva mondja hogy mossam le neki,illetve hangosan korog a gyomra,puffad és gyakorlatilag ha nagy wczik jön hogy adjak neki enni!

Férge nincs az biztos most tenyésztettük mert a szomszéd kutyája férges volt és párzor játszott vele!Cukorbetegsége sincs mérem a cukrát ha éhes anyum ajánlására.De tökeletes a cukra is!


2014. febr. 13. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos, de ez nem normális dolog az tuti és szerintem nem is szervi eredetű, nem gondolnám, hogy emésztőrendszeri betegsége lenne. Azt látnád is, de azt írod rendes széklete van. 5 évesen már nem pici baba, el lehet beszélgetni gondolom vele. Mit mond ilyenkor, konkrétan miért sír? Azért mert valaki esetleg éhes az nem ok a sírásra, az nem fájdalmas dolog, hogy korog a gyomra. Főleg hogy írod elég sokat eszik akkor éhes se lehet. Amikor eszik akkor jóízűen eszik? Látod rajta hogy kívánja az ételt, vagy csak tömi le? Párom kislánya is elég durván eszik szerintem. Én 20 hetes terhes vagyok, de nem eszek annyit mint a 6 éves lánya:) rajta mondjuk látszik is hogy jó az étvágya, de sokszor önző módon kiszed egy csomó kaját a tányérra, mert félti a hasát hogy neki nem marad pedig mindig rengeteget főzök utána meg már azért sír hogy nem bírja megenni. Szóval itt pont fordítva van, de mi nem engedjük neki, hogy ételt hagyjon a tányéron így már lassan lassan kezdi megtanulni a mértékkel evést. Nem lehet hogy nála is valami hasonló lelki eredetű dolog lehet? Fél, hogy nem marad neki? Vagy attól fél ha nem eszik akkor beteg lesz? Nem hallott esetleg olyasmit az oviba, hogy valaki éhen halt. Ilyenkor be tudják venni a fejükbe, hogy ha mondjuk valaki éhen halt elkezd félni ha nem eszik neki is baja lesz. Ilyen pl. mikor a gyerek megtudja, hogy a cigi milyen káros és bele is lehet halni akkor a gyerek elkezdi félteni a szülőt, hogy akkor most az ő apukája is meg fog halni...ezek mind csak példák, de bármitől lehet beszélgess vele, mert ez így nem normális. 5 éves gyereknél én már pl. a wc-t kakálás után nem takarítgatnám. Lehet több törődésre van szüksége és látja így foglalkoztok fele. Próbáld meg a sírást kicsit elengedni a füled mellett, ne foglalkozz vele, ha pár alkalom után se múlik el akkor doki.
2014. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez eléggé valamilyen ételallergiának tűnik.

Én is csak itt olvastam a gyakorin, hogy hasonló tünetekkel (folyton éhes volt és sokat járt WC-re) - valakinek talán az öccse ha jól rémlik - lisztérzékeny volt.

Nem akarok hülyeséget mondani csak egy tipp.

2014. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem foglalkoztam vele sokáig,de rájöttem tényleg azért sír mert éhes,hallani ahogy korog a gyomra!mindig mindent megkapott,ő az életem értelme,törődést nem igényle ugy szerintem,a wct meg tényleg nehéz letakaritani utána.és nagy wc után is korog a gyomra és már enni kell adni neki.azért sír mikor éhes mert zavarja hogy folyotn korog a gyomra és ennie kell.volt hogy az óvodából hívtak 9kor hogy adok e neki enni mert napok ota már 9kor korog a gyomra mint aki nem evett 1napja...valami nagyon nem okés és sok a széklete is!nem eszik ugy jóizűen nem is kiván semmit csak adjak neki enni h muljon az éhsége.most is itt fekszik mellettem és hallom ahogy korog a gyomra pedig fél2kor ettünk mikor hazajöttünk az oviból!ott is ennyit ezsik,már oda is külön plusszba csomagolok Neki.Hétfőn elviszem oroshoz.
2014. febr. 13. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is a lisztérzékenységre gondolok.
2014. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a lisztérzékenységtől lehet ennyire éhes?én ere nem is gondoltam mert ugy tudtam ők fogynak és étvágytalanok!sajnos tényleg nem is merem a betegséget,mert igy a közvetlen környezetemben nincs!te utolsó kommentelő hasonló cipőben voltál?vagy tapasztalat?ne haragudjatok nem ismerem az ilyen betegségeket.én is csak mikor terhes voltam mentem orvoshoz meg a kötelező vizsgálatok!
2014. febr. 13. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha valamilyen étel érzékenység van, akkor megy a hasa és fogy az ember nem hízik. Mióta eszik ennyit a kislányod. nekem a kisfiam igaz most múlt 3 éves, de van, hogy napokig többet eszik mint én, utána pár napig a neki való adagot eszi. Szerintem is lelki oka lehet inkább, kényszer evésnek tűnik, ami nem biztos, hogy a ti hibátok. Én is arra tippelek, hogy az oviban a gyerekek között történhetett valami. Beszélgess el vele játék közben, hogy mit csinálnak az oviban és miről beszélgetnek, történt-e valami új az oviban.
2014. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

prader willi szindroma

remeljuk nem errol van szo.

azert nezz utana.

2014. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
prader-willi tuti nem,ezt a betegséget ismerem,ez van a volt szomszédom fiának,ott lakat van a hűtön és zabál megállás nélkül a kukában is kaját keres és jóízűen eszik.itt azért nem erről van szó!nem is szeret enni sőt teher az evés neki.Most bezséltem egy privát orvosal mondta megnézi pajzsmirigyet liszt és tejérzékenységet.
2014. febr. 13. 16:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állandó puffadás lehet ételintolerancia vagy érzékenység jele. Lehet glutén, tej (fehérje vagy cukor), tojásfehérje, keményítő, fruktóz, élesztő...
2014. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!