Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jövő héten orrmandula műtét....

Jövő héten orrmandula műtét. Tanácsokat tudnátok adni mire figyeljünk? Mit vigyünk?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek lesz műtéte? Mennyi idős?
2014. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kisfiamnak, 3,5 éves.
2014. febr. 20. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy most már ne kapjon el semmilyen betegséget. A műtét után 2 hét a lábadozás, akkor is nagyon kell vigyázni. Hálóruhát vigyél mindkettőtöknek, poharat, neki csak olyat vigyél enni, ami nem piros vagy barna. Lehet utána fájdalmas a nyelés, ezért a legjobb pl: a vaníliapuding. Játékot, mesekönyvet, bár lehet, hogy főként aludni fog, de jó lenne ágyban tartani. Papucsot mindkettőtöknek. Magadnak tisztálkodó szereket, nekem azt mondták, műtét után ne mossam a fogát, és a zuhanyzást se erőltessem. Az én fiam is ennyi idős, mi kétszer futottunk neki a műtétnek, de el kellett halasztani :-( Reggel műtét előtt ne egyen-igyon. Megvizsgálja majd a fül-orr gégész, kaptok szobát, megnézi az altatóorvos, elmondanak mindent. Lesz lázmérés. csak 37 alatt műtik. Aztán, ha minden oké, kap bátorítót. ha azt megitta, akkor ágyban kell tartani, mert szédülhet tőle, és nem hiányzik, hogy elessen. Ha hat a koktél, elviszik, kb 30 perc lesz a beavatkozás+utána a megfigyelés, de ez nem biztos. Aztán vártok. Az ébredés brutális lehet, ne ijedj meg, borzasztó zaklatott lehet. A Heim Pálban éjjelre bent tartják, és ha a reggeli viziten minden rendben van, mehet haza. 2 hétig lesz otthon, addig nem szabad orrot fújni, szívni, elesni. Figyelni kell, nem lesz-e aluszékony vagy sápadt, mert az arra utalhat, hogy vérzik a seb. ez nem mindig látható, mert lecsoroghat a garatba. Aztán lesz kontroll, és ott megmondják mikor mehet közösségbe. Ennyit tudok mondani, mert a fiam műtétjével megpróbáljuk megvárni a jó időt. Sajnos hiába volt itthon 1,5 hónapot, csak elkapott valami vírust, emiatt kellett halasztani, és tovább már nem maradhattam itthon :-( Ha a Heim Pálban lesz a műtét, ott éjszakánként 3000 Ft-ért kapsz ágyat te is (egészségpénztárra elszámolható, kártyát nem húznak le, számlát adnak, de előre szólj, ha EP-re kéred, utólag nem módosítanak., kapsz enni, de azért át kell menni a komplexum másik felébe. Felnőtt mosdó 1 emelettel lejjebb van, szóval jó, ha van ott valaki, aki figyel rá, amíg lemész.
2014. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!Sokat segítettél :) Már nem jár 1 hete oviba,hogy nehogy elkapjon valamit.

Az altatóorvos mit csinál?Nekünk hétfőn lesz altatóorvosi vizsgálat.

Olyankor mi lesz ha a gyermekem köhög télen-nyáron?Nem hurutosan,nem szárazon, olyan mintha gyengén kaparná valami a torkát. Persze nem annyit köhög mint betegen, minimálisat.Csak hallottam,hogy betegen nem műtik. Vizsgálta több orvos azt mondták ez is a mandula miatt van.

Mit vittetek enni?

Kisfiamat Debrecenbe műtik. A fürdést hogy oldottátok meg?Úgy hallottam,hogy sem előre,sem hátra nem hajolhat.

2014. febr. 20. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi a Heim Pálban próbálkoztunk, de a fiamnak nem sikerült még megcsinálni a műtétet. Legutóbb tőlem kapott el valami vírust, azóta is furdal a lelkiismeret, hogy nem tudtam jobban vigyázni.

Az altatóorvosnál ki kellett tölteni egy papírt:

kora

súlya

születési súly

hányadik hétre született

altatták-e már, ha igen, volt-e komplikáció

vannak-e öröklődő betegségei: ezeket felsorolják

van-e krónikus betegsége

gyógyszer- és ételallergiája van-e

utóbbi 2 hétben volt-e beteg

utóbbi 3 évben volt-e hőemelkedése/láza

szed-e állandó gyógyszert

közelmúltban kapott-e gyógyszert

Az altatóorvos megvizsgálta a torkát, meghallgatta a tüdejét. Aztán jött a labor, vérvétel, és vizeletvizsgálat.


Én vanília pudingot vettem neki, meg banánt gondoltam azt villával összetöröm, és készítettem be narancs szörpöt. Remélem a fiam is hamarosan átesik rajta, mert ez nem állapot.


A műtét előtt közvetlenül is megnézi az altatóorvos, és dönt, hogy vállalja-e az altatást. nekem azt mondta, hogy ebben az időszakban az normális, ha szárazon köhécselnek néha, azt okozhatja a túl száraz levegő is. Azt, hogy így műthető-e csak az orvosok mondják meg. Az én fiamnak legutóbb csurgott hátra a váladék, és kicsit köhögött, egészen addig azt mondták, műthető, amíg ki nem derült hőemelkedése van. Így nem vállalták. Utólag azt gondolom jobb is így.


Írd majd meg hogy mentek a dolgok.

2014. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A vérvételen túl vagyunk, ott mit néznek?Hogy van-e gyulladás a szervezetében?

Február elején gyógyult meg. Előtte január végén volt egy gyenge hőemelkedése, de 3-4 órát tartott csak. Lázas márciusban lesz egy éve. Számít az antihisztamin és a vaskészítmény is?Ezeket szedi állandóan.

És most mikorra van időpontotok a műtétre?Beteg most is a kisfiad?

2014. febr. 21. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindent mondja el az altatóorvosnak, a betegségeket, a gyógyszereket is. Szerintem nem akadály egyik sem a műtétnél, de nem vagyok orvos, ezt csak ő tudja majd eldönteni. Nekünk nincs most konkrét időpontunk, mert január végén, még 3 hetet kellett volna várni a műtétre+2 hét lábadozás. Egyszerűen nem tudtam megoldani, hogy december elejétől február végéig otthon legyek, mert a 2 halasztott műtét összesen 1,5 hónapot vett igénybe, és alattam rezgett a léc a munkahelyemen :-(

Nézettem másik orvossal, aki azt mondta megvárhatjuk a nyarat, amíg nem horkol, vagy nincs éjszakai légzéskimaradás. Most magánorvost keresek, hogy adjon szakvéleményt. Ha elkerülhetetlen a műtét, akkor azt júliusra ütemezném, akkor 5 hét szünet lesz az oviban, lesz ideje megerősödni. Először megnézetem magánorvossal is, aztán egyeztetem az időpontot, bár nem tudom, hogy több hónappal előre lehet-e.

2014. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!



Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

Történetünket összefoglaltam egy blogbejegyzésben, mely értelemszerűen nem fér el ekkora helyen, akit érdekel, írja be a google-be, hogy "Hagyjátok békén az orrmandulát!" Megírásával az volt a célom, hogy felnyissam a szülők szemét és figyelmeztessem őket, egyszerűen barbárság, ami történik jelenleg gyerekeinkkel! Ne hagyjátok!

2014. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!