Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tart még ez az állandó...

Meddig tart még ez az állandó betegeskedés?

Figyelt kérdés
Már komolyan az őrület határán járunk, mert gyermekem ovikezdés óta folyamatosan beteg. Szinte nem volt olyan két hét szeptember óta, hogy egészséges lett volna. Persze a kistestvére (2 éves) szintén. Volt olyan hónap, hogy egy napot sem volt oviban. Lassan vissza kell mennem dolgozni, nyakamon a bölcsis beszoktatás, mi lesz velünk? Volt valaki hasonló helyzetben???
2014. febr. 28. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez ilyen sajnos. Tömd őket multivitaminnal és sok- sok gyümölccsel, zöldséggel. Plusz c-vitamin cseppek ezerrel!


Nálunk most lesz rendkívüli szülői pont a betegeskedések miatt.

Egyik tábornak az a baja, hogy állandóan hazaküldik a gyerekeket mindennel, a másiknak meg az, hogy 2 hétig otthon van a gyerkőc, egészségesen megy bölcsibe és aznap vagy másnap már újra beteg.

Az én lányom spec.az utolsó kategóriába esik, igaz ő általában 3-4 nap alatt meggyógyul és mehet újra közösségbe.

A gondozók meg azzal jönnek, hogy "ez egy egészséges közösség" .. ami kicsit vicces, mert a bölcsőde és az óvoda 1-2 éve pont nem arról szól, hogy 100%-os immunrendszerrel járnak a gyerekek a közösségbe.

Ha fejre állnak, akkor sem lesz egészséges a közösség.

Pl. az én lányomnál az első két hónapban 2-3 nap után jött ki a betegség, de akkor 39 fokos lázzal. Első két nap semmi baja nem volt látszólag, mégis fertőzött.

Még a gondozók se mondták meg róla, hogy beteg.

2014. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ugyan ez zajlik október óta. Most már ott tartunk, hogy másfél hónapja nem volt oviban orvosi javaslatra. Arról nem beszélve, hogy a két kicsi is folyamatosan beteg. Én hiába adtam immunerősítőt, vitamint, kutyafülét, semmi nem használt. Most úgy néz ki, hogy még az orrmanduláját is ki kell venni, mert december óta még hallásproblémái is vannak a sorozatos fülgyulladás miatt.

Szóval nem vagytok egyedül!

2014. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy Ti is így vagytok! )o: Én néha nagyon elkeseredek, nem tudom mi lesz, ha vissza kell mennem dolgozni. Már így is elhalasztottam a kezdést a bölcsis beszoktatás miatt. Másodszor már nem mondhatok nemet, mert búcsút vesznek tőlem. Mi a nagyobbik gyerkőc három éves koráig orvosnál csak tanácsadáson voltunk, most itt a böjtje ... A legutóbbi csúnya rota fertőzés után, levezetőnek most egy kis hörghurut. Mindez már hetek óta ... Hát nem tudom mit tehetnék? Vitamint, gyümölcsöt kapnak, változatosan táplálkoznak, jártunk szakorvosnál és mégis!!! A fizetésünk már vitaminra és gyógyszerre megy el és ha belegondolok, hogy ezekkel a szerekkel kell tömnöm a gyerekeket ... és az átvirrasztott éjszakákról, a kimerültségről, az ingerültségről ne is beszéljek.
2014. febr. 28. 17:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sokat volt beteg mióta oviba jár. Eljutottunk odáig hogy 1,5 hónap alatt 4 antibiotikumot kapott. ettől meggyógyult. Orrmandula műtét lett a vége,mert a hallása is romlott :( műtét után csináltak hallásvizsgálatot és jobb lett. 1 hónap múlva ismét nézik. A garatmandulája is nagyobb, így lassan az következik. Én azt mondom inkább vegyék ki a manduláit minthogy ne halljon. Na meg a sok gyógyszer többet árt mint a mandula műtét. Tegnapelőtt műtötték a kisfiamat, de már aznap este rohangált pedig ő többször hányt is a műtét után. Azóta az a baja nem ugrálhat, nem mehet oviba.. :)
2014. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tüdőgyógyásznál már voltunk és igen, most következik nálunk is a gégész szakorvos. Lehet nálunk is műtét lesz a vége, csak azt mondták, hogy egyelőre még kicsi hozzá, várni kell min. egy évet.
2014. febr. 28. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor a kislányom oviba ment ugyanez volt. Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk minden ovis év így kezdődik. :-)

Próbáld meg a multivitaminok mellett az aloe vera gélt is, hátha segít.

Nem lehet, hogy nem gyógyul meg teljesen (a kistestvére révén) és így rögtön könnyebben elkap mindent?

Jobbulást!

2014. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lánykám 1 évet járt bölcsibe is,így z az év totálsan arrl szólt,hogy 1 hetet ment,2 hetet itthon volt,vagy éppen fordítva.Az ovi első évében,még kb 3x-4x volt beteg,azóta szerencsére nem sokszor.Bár most bárányhimlővel van itthon.Remélem a kicsi(20hónapos)nem lesz ilyen beteges.Nekünk semmi immunerősítő nem vált be,a gyerekorvosunk is azt mondta,ha hajlamos a felsőlégúti betegségekre,ha a fejem tetejére állok sem tudok mit csinálni.Csak az idő,és az immunrendszer erősödése segített.
2014. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is sejtem, hogy az idő fogja megoldani, csak az a kérdés, hogy mikor? mennyit kell még addig szenvednünk és hány munkahely bánja? Na mindegy!

Én is gondoltam az aole verás termékekre, egy próbát megér, hátha ... /o:

2014. febr. 28. 19:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és az oda-vissza fertőzés is biztosan igaz, ezt én is érzem, nem csak testvérek között áll fenn, sajnos én is folyamatosan elkapok valamit. )o:
2014. febr. 28. 19:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az orrmandulás anyuka. Az oda-vissza fertőzés sajnos nálunk is ment. A gégészt én ajánlom mindenképpen. Ha góc a szervezetében akkor úgyis megbetegszik újra. :( Én már adtam immunerősıtőt többfélét eredménye semmi. Vérszegény volt, az is elmúlt. Kitartást nektek. 4 éves kisfiú anyukája
2014. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!