Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Babám szívévében nem záródott...

Babám szívévében nem záródott valami "vezeték", van itt olyan akinél szintén ez a probléma?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan mi ennek a neve, de ma kardiológián azt mondták , hogy ennek születés után be kellett volna záródnia, de nem zárult. Fél év múlva megint ellenőrzik,hátha addigra bezárul. Többet nem mondtak elég nagy volt a hajtás. Mondták, hogy nem kell aggódni, de én azért aggódok.

#botallo
2014. márc. 13. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a botallo vezetékről van szó. Àltalàban tényleg magától záródik.
2014. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Milagros ***** válasza:
Az en kislanyomnak is van. Tobb fele van. Hany mm a lyuk ? Allitolag 3 eves korig bezarodik, de 12 eves korig kell... irj rola bovebben, es a leletrol is amit kaptatok a kardiologian, mert nagyon kivancsi vagyok, en teljesen ki vagyok ettol... a kislanyom most 20 honapos. Varom a valaszod !!
2014. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem is értem a leletet, mert ott minden rendben van, vagy is hát úgy van feltüntetve, hogy minden rendben. Diagnózisnak csak annyi van írva, hogy enyhe tölcsér mell (excavatus) amit gyakori tornáztatáson kívül más ellátást nem igényel. De ez más téma, ezt tudtuk eddig is. Még annyi van írva, hogy Jó kardiális status, foramen ovale apertum. Hát ezt mondjuk nem tudom mit jelent. Ott a vizsgálat végén mutatták az uh-n, hogy nézzem ennek itt be kellene majd zárulnia. De semmi egyebet nem mondott. Csak, hogy 6 hónap múlva vissza kell menni. Valamint a gyerk orvosunk küldött oda mert enyhe szív zörejt észlelt, ami itt is mondtak, de azt mondták semmi kóros oka nincs a szívzörejnek.
2014. márc. 13. 19:34
 4/5 A kérdező kommentje:

Foramen ovale. Foramen ovale apertum = a pitvari sövényen a magzati fejlődés során szükséges, majd a születés után normálisan elzáródó nyílás nyitva marad felnőttkorban is. Gyakori állapot.

Ezt találtam még, szóval ez a mi problémánk. Nem tudom válaszoló, hogy egyről bezsélünk-e. De nekünk egyértelműen azt mondták ne idegeskedjek ezen. Így nem is teszem, csak hát szeretném azért tudni mi van.

2014. márc. 13. 19:37
 5/5 Milagros ***** válasza:
Eleg keson valaszolok.. bocsi :) nekunk vsd van...
2018. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!