Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy fertőz a bárányhimlő?

Hogy fertőz a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy butaságot kérdezek, de lövésem sincs róla, és szöget ütött a fejembe, hogy lehet, hogy megfertőzhetem a kisfiamat. Találkoztam egy anyukával, akinek a nagyobbik gyereke bárányhimlős egy hete, a kislánya (baba) vele volt, felvettem, megdajkáltam. Ha a babában lappang a himlő, megfertőzhetem-e vele a kisfiamat, aki nem esett még át ezen a betegségen? Kezet mostam, mikor hazaértem, meg ruhát cseréltem. Remélem, alaptalan az aggodalmam.
2014. márc. 15. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
HA nem tőled majd az óviban elkapja. Nyállal, tüsszentéssel, test nedvekkel fertőz elsősorban. Amikor már kijött a bárányhimlő akkor már nem fertőz. Sunyi ez a betegség mert 4-6 hétig lappang addig fertőz is, és utána dirr kitör a járvány.
2014. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom, hogy közösségben esélyes a dolog. A konkrét kérdés ebben az esetben az, hogy így megfertőzhettem-e a saját gyerekemet.
2014. márc. 15. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Megvan rá az esély, hogy megfertőzted. Egyébként én úgy tudom, hogy már a pöttyök megjelenése előtt fertőz egészen addig, amíg le nem száradnak.
2014. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudtam.
2014. márc. 15. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!