Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Saját orvosához vinnéd vissza,...

Saját orvosához vinnéd vissza, vagy aki tegnap látta, és azt mondta, hogy ha holnap is lázas, akkor vigyem vissza ma?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom tegnap belázasodott, miután hazahoztam a bölcsiből (épp beszoktatós). Délután elvittem dokihoz, de a miénk nem rendelt, csak ma este 5-től fog. Aranyos volt a másik doki, megnézte, azt mondta, hogy egyenlőre lázcsillapítás, ha holnap is lázas lesz, akkor vigyem vissza, 1-től 5-ig ott lesz.

Egész nap lázas, úgyhogy mindenképpen viszem, de akkor hozzá, vagy a miénkhez, aki 5-től rendel? Azt sem tudom, hogy az igazolád ilyenkor hogy van, mert ugyebár jeleztem a bölcsiben, hogy belázasodott és mondták hogy rendben, akkor orvosi igazolást vigyünk majd ha meggyógyul. Ezt csak a saját doki tudja kiadni, vagy aki épp ott volt, nem probléma, vagy érdemes inkább a sajátunkhoz vinni és akkor megbeszélni vele, hogy mi ilyenkor a menetrend, mert ugyebár még ilyen helyzetben nem voltunk, csak most kezdtük a bölcsit. Amikor meggyógyul vissza kell vinni, és megint megnézi, és akkor kap igazolást, vagy hogy megy. Mert az olyan gáz, hogy végre meggyógyul, aztán megint bevinni a beteg gyerekek közé, lehet megint beszed valamit :(


Hogy van nálatok? És mit tennétek ebben az esetben?



2014. márc. 21. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a saját orvosunkhoz vinném vissza, ő ismeri jobban a gyereket. Nálunk úgy van, hogy ír gyógyszert, megírja rögtön az igazolást a bölcsibe, ha javul a gyerek nem kell visszavinni, akkor mehet bölcsibe/oviba, ha nem, csak akkor kell visszamenni. Én 5 éve hordom a gyerekeimet gyerekorvoshoz, eddig egyszer rendelt vissza minket, hogy megnézze a gyereket meggyógyult-e, viszont akkor komoly baja volt (skarlát).
2014. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is saját dokira hajlok inkább, bár hozzátartozik, hogy Ő sem igazán ismeri a gyereket, mert kb fél éve váltottunk hozzá, mert az elődjével nagyon nem voltunk megelégedve, és azóta mindössze egyszer köhögött, szóval mindösszesen 2x látta, a 1,5 éves státuszon, meg mikor köhögött. De ettől függetlenül inkább én is arra gondolok, hogy hozzá kéne menni, bár a másik doki meg biztos emlékszik még, hogy mit látott nála tegnap...
2014. márc. 21. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!