Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megvizsgálja vajon a gasztroen...

Megvizsgálja vajon a gasztroenterológus így a lányomat?

Figyelt kérdés

A 2 év kilenc hónapos kislányomnak hónapok óta hasmenése van, de csak most csütörtökre kaptunk időpontot, és Murphy törvénye szerint a múlt hét végén lebetegedett, köhögött, folyt az orra, és 37.5-38.5 között ingadozott a hője. Majdnem egy hete itthon vagyok vele, de még most sem tökéletes, néha még csúnyán felköhög, és valamilyen rejtélyes oknál fogva a hőmérséklete sem megy le teljesen, délelőtt 37 fok, a délutáni alvás után felmegy 37.5-re. Az a baj, hogy a gasztro doki még az időpont egyeztetésnél közölte, ha a gyereknek láza van, vagy felső légúti megbetegedése, akkor nem vizsgálják meg. Eléggé el vagyok keseredve, mert tavaly év vége óta fennáll a gyerek hasmenése, egy időpont már el lett tolva szintén betegség miatt, nagyon jó lenne már tudni, mi az oka. Az a vicces, hogy lehet, pont azért betegeskedik olyan gyakran az utóbbi időben, mert valami olyasmit eszik, amit nem kellene. Szerintetek van esély, hogy elvégzik így a vizsgálatot? Azt mondták, valamilyen tesztfolyadékot itatnak vele, aztán nézik, hogyan reagál, abból kiderül allergiás-e valamire. Esetleg lesz vérvétel is.

(Egyébként nyomatok neki mindent; lázcsillapító szirupot, köptetőt, sok c vitamint, kálciumot, kap hársfavirág és kammila teát is, stb. A háziorvos azt mondta, ha ezek nem használnak, csak az antibiotikum marad, de azt meg nem kaphat a vizsgálatig.)



2014. márc. 25. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az a gond, hogy ha beteg, akkor az hathat a tesztekre is (még nutritív allergia panelre is akár, bár ritkán), ezért nem szívesen végzik el ilyenkor.


Próbáld meg, hátha.

2014. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, ők is ugyanezt mondták, ezt meg is értem, de szerintem kicsit túlspirázzák a dolgot, mert közölte velem az orvos, hogy tulajdonképpen két hétig tünetmentesnek kellene lennie a gyereknek a vizsgálathoz. Hát hol tünetmentes teljes két hétig egy gyerek,aki közösségbe jár? Hacsak nem rosszabbodik az állapota, akkor mindenképpen odamegyünk. A köhögés még elmúlhat csütörtökig, a 37 fok pedig nem láz, tán csak nem zavar be a tesznek? Egyébként abszolút élénk, bontja lefelé a lakást, a szemén sem látszik, hogy beteg lenne.
2014. márc. 25. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd bátran, én nem biztos, hogy ezt említeném.
2014. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne vidd, szerintem nem örülnél, ha félrediagnosztizálnák.
2014. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!