Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kapta el valakinek a gyermeke...

Kapta el valakinek a gyermeke nagyon legyengített formában a bárányhimlőt? Milyenek voltak a kiütések?

Figyelt kérdés
Az óvodában 6 és 4 hete voltak bárányhimlős megbetegedések, 6 gyerkőc esett á rajta. Most, 4 hét után, kisfiamon megjelent pát pötty. 5 napja jöttek-jönnek ki, de nagyon kevés, eddig 15 van. (Nyakon, hason, de a legtöbb lábon. Hajas fejbőrén nincs.)Piros, kidudorodő kiütések, de nem tűnnek hólyagosnak, nem is viszketnek. Viszont minden reggelre kb. kettővel több lesz. Az orvos azt mondta, ebből még bármi lehet, a héten maradjon otthon, figyelgessem, de 40 pötty alatt nem számít bárányhimlőnek, még akkor sem, ha esetleg az a vírus, csak nagyon legyengített formában. Ilyen létezik? Nem lázas, jó kedélyű, jó étvágyú, bár 1 hete 2-3 napot bágyadt volt, enyhe hőemelkedéssel. Szóval furcsa, mert bárányhimlő járvány időszakban, testén több helyen piros, nagyon kidudorodó pöttyökkel, amik napról-napra kicsivel többek, mégsem tűnik bárányhimlőnek. Ja, és olyan, mintha már 1-2-nek száradna is le a teteje. Volt így még valaki?
2014. ápr. 2. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Éjszakára takard be jó melegen és kijön az összes pötty, ami nem jön ki ezek utána z nem is fog. Én 3 hónaposan 3 pöttyel voltam bárányhimlős. (2 bátyám van tőlük kaptam ők csupa pöttyeök voltak) Azóta 28 éves vagyok, óvódban dolgozok, a kisfiam is volt már bárány himlős én azóta sem kaptam el senkitől, tehát állítóm, hogy az a 3 pötty 3 hónaposan elég volt a védettséghez.
2014. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mióta megjelentek rajta, minden este jó melegen betakarom, de mindig 1-2-vel több pötty lesz. És tényleg az a furcsa, hogy nem lesznek fehér hólyagok, pirosak maradnak, esetleg fehér-sárgás a tetejük (kicsit inkább pattanás-szemölcs szerűek), nem viszketnek, és szárad le a tetejük.
2014. ápr. 2. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Adsz neki valami immunerősítőt? Ha igen akkor ne add akkor kicsit legyengül a szervezete és kitudj jönni talán rendesen. Tényleg fura, de majd csak kijön az utolsó is és elmúlik. Tuti bárányhimlő, nem lehet hogy valami más nagyon hasonló?
2014. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már fogalmam sincs, szerintem nem az, de holnap megyünk vissza kontrollra, talán a doktor többet tud mondani. Mindenesetre a 15 pöttyből már 3 el is tűnt...
2014. ápr. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!