Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennétek, ha tudomásotokra...

Mit tennétek, ha tudomásotokra jutna, hogy valaki nem tervezi beadatni a születendô babájának a kötelező oltásokat?

Figyelt kérdés
Tehát direkt orvost váltottak, és az új dokival állítólag le van zsírozva a dolog. Szerintem ez nagyon gáz...
2014. ápr. 5. 00:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az orvos aki ilyenért kukába dobja a diplomáját.
2014. ápr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy egy orvos játszik a hivatásával, életével.
2014. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Gyámügynek jelentheted. Ha van ilyen orvos aki ebbe belemegy annak el is kell venni az engedélyét.
2014. ápr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet orvos nem vállal be. Komoly következményei lennének, ha így van.
2014. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Hát nézd, ha valaki annyira akarja, hogy lezsírozza az orvossal is, akkor mindegy hol jelentgeted fel, hogy bizonyítják be? Pont az a lényege a lezsírozásnak, hogy mindent úgy dokumentálnak, állítanak, hogy megkapta, pedig nem is. Hogy bizonyítanák be, hogy nem kapta meg?


Egyébként lehet ezzel próbálkozni, de az orvosok sem hülyék, elhajtják az embert a fenébe, egy kölyök oltása-nem oltása se ér nekik annyit, hogy a karrierjüket kockáztassák.

2014. ápr. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok az a feljelentgetős fajta, de ebben az esetben nagyon gondolkodnék rajta, már csak azért is, hogy a doki ha egyszer megcsinálta és nem világosította fel az anyukát, akkor az ilyen másnak is megcsinálja. És a környezetemben nagyon nem szeretném, ha újra felütné a fejét néhány betegség, mint pl. egyes helyeken újra megjelent amiről azt hittük hogy már legyőztük. Lásd Angliában a szamárköhögéses járvány amikor egy huszonéves srác is meghalt meg még nem tudom hányan kapták el, aztán a sok oltásellenes meg vinnyogva szaladt oltatni.
2014. ápr. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

5!

Egy vervetellel siman ki lehet mutatni, hogy megkapta e az oltást.


Amúgy a kerdes igencsak elméleti lehet, mivel nem tudom elképzelni, hogy van olyan orvos, aki kockára tenne a diplomáját es melle gyerekek egészséget is ilyennel.

Nálunk amúgy mindig harom ember volt jelen a szülőn kívül az oltasoknal: az orvos, az aszisztens es a védőnő. Harom embert lefizetni.......

2014. ápr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tudom biztosan, de állítólag vannak orvosok, akik ezt megteszik. A többi "fent" említett faktort is ki lehet küszöbölni állítólag. Én sem vagyok feljelentgetos, de ez kicsapta nálam a biztosítékot.
2014. ápr. 5. 06:58
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok pénzért mindent el lehet intézni. Én jelenteném a védőnőnél vagy, ha az nem csinál semmit, akkor az ANTSZ-nél! Ja és a szülőket is jól megbüntetném, nem tudom miért fáj egyes embereknek, ha a gyerekük védve van a betegségek ellen. De most nem kell jönni az oltás mellékhatásaival, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy a gyerek a betegséget kapja el, minthogy az oltásnak legyen súlyos szövődménye.
2014. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hogyan lehetne elintézni? Oké, lefizetett az orvost. Ez minimum többszázezer forint, ha nem milliós nagyságrend, végülis a diplomáját kockáztatja. Mellette le kell fizetni a védőnot, vagy az asszisztenst, lévén valamelyikének jelen kell lennie es fel kell vezetnie számítógépre es a kis könyvre is az oltást. Tegyük fel, hogy mindenkit lefizeti az illető. Feljelentes eseten nem a helyi, hanem igazságügyi orvosszakértői laborban fognak vervizsgalatot vegezni. Az ilyet nev nelkul, titkos azonosító kóddal végzik, lehetetlen előre beazonosítani, hogy kié a minta.
2014. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!