Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen nem kötelező oltást...

Milyen nem kötelező oltást érdemes vagy ajánlott?

Figyelt kérdés
Kislányom nemsokára meg kapja a 15 hós oltást.szeretném a kullancs elleni oltással is beoltatni mert erdős részen lakunk.de a többi oltás is érdekelne,csak már teljesen össze vagyok zavarodva hogy melyik melyik és mire jó.segítenétek??köszönöm :)
2014. márc. 29. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Agyhartyagyulladas es baranyhimlo, amit en az orvos javaslatara beadattam. Az elsot azert, mert a doki azt mondta, keves ugyan az esely ra, hogy megbetegedjen, de ha megis, a legtobbszor sima megfazasnak hiszik es mire felismerik mar keso.

A baranyhimlot pedig azert, mert a csaladban van ovsomoros beteg es az oltas erosen lecsokkenti a kialakulas eselyet.

2014. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabszem ***** válasza:
0%
rota és meningitisz elleni. a bárányhimlő ellenit nem adattuk be. feleslegesnek tartjuk és a doki is azt mondta hogy nibcs még rendesen kifejlesztve az oltoanyag.
2014. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az agyhártya gyulladás ellenit javasolták (2 félét), azokat adatjuk be, mást nem.
2014. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi az agyhártyagyulladás ellenit és a bárányhimlő ellenit adattuk be. A gyerekorvosunk is ezeket ajánlotta.
2014. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Amit beadattam: Prevenar (akkor még csak ajánlott volt, ha jól tudom, már kötelező vagy hamarosan az lesz), agyhártyagyulladás elleni.

Amit nem: a rota és a bárányhímlő ellenit nem kértük.

Most bárányhimlős a lányom. Majdnem megbántam, hogy nem oltattam, mert a combja hátulján csúnyán felülfertőződött két hólyag, de szerencsére szépen gyógyulnak antibiotikus kenőccsel.

A mi doktornőnk egyébként az általam nem kért oltásokat is ajánlja, persze a rotát az ára miatt nem nagyon erőltette, viszont a bárányhimlő ellenire próbált rábeszélni.

2014. márc. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!