Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Használt valaki a gyermekénél...

Használt valaki a gyermekénél Spiropent 0, 005 mg/5 ml belsőleges oldatot?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 éves, kb. 1,5 hónapja köhög, már mindenféle köptetőt kaptunk, de a helyzet nem javul. Felkerestünk egy másik orvost, aki közölte velünk, hogy allergiás tünetei vannak, 6 féle gyógyszert írt fel, többek között Spiropent oldatot is. Elolvastam a tájékoztatást, egy kicsit megijedtem tőle, hogy ekkora a baj... Lehet, hogy mielőtt elkezdjük szedni, érdemesebb lenne egy komolyabb pulmonológiai kivizsgálás? Más is szedett ilyen gyógyszert?...

2014. máj. 3. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos kisfiam második alkalommal szedi
2014. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a spiropent egy nagyon jó gyógyszer, azt hiszem, hogy hörgőtágító, mi már sokszor kaptunk. 4 és 3 évesek a kisfiaim. El lehet vinni pulmonológushoz, ha már másfél hónapja köhög, de én még várnék és adnám neki a spiropentet. :)
2014. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magától a spiropenttől nem kell tartani,de mi a diagnózisa ennek a 1,5 hónapos köhögésnek? Hogyan köhög hurutos,száraz,ugató,jellemzően mikor?Nem sípol,nem fullad?
2014. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyerekeim hörghurutra szokták kapni, a Spiropent hörgőtágító.
2014. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Holnap elkezdjük szedni. 1,5 hónapos köhögés igazából most lett diagnosztizálva-szerintem. Eddig a gyerekorvos csak köptetőt adott, ha pirosabb volt a szeme szemcseppet-kötőhártya gyulladásra... szóval most egy másik gyerekorvosnál voltunk, mert már elég volt, hol jobban, hol kevésbé köhögött. Teljesen köhögésmentes időszak nem volt. Igazából hurutos köhögése van, de ami elég ijesztő, játék közben-aktív mozgás után-futkározás, ugrálás... majd meg akar fulladni, annyira köhög, és éjjel is rájön...

Most a doki azt mondta, allergiás tünetei vannak-szemcseppet kapott, hörghurut, spiropent, antibiotikumot, calcium sandozt kapott....szóval elég sok mindent... Remélem most már meg fog gyógyulni, mert nagyon aggódom érte.... elég rossz állapotban mentünk ehhez a másik orvoshoz... Kár, hogy nem korábban...

2014. máj. 3. 21:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Arra készülj fel, hogy valószínűleg fel fogja pörgetni a kislányodat.
2014. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezért mondta a doki, hogy reggel és du-án adjam csak....

Egyébként mostanság elég "nehéz elviselni", se délután nem akar aludni, se este... de én már azt mondom ettől a sok gyógyszertől....

4 napig kell szednünk a spiropent...

2014. máj. 3. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijezteni, de azert figyeld a gyereket, nalunk tiltolistan van, mellekhatas miatt. Az egyebkent is eleven gyerekemet ugy felporgette,n hogy nem tudott aludni egesz nap (1 eves) este nagy nehezen bealudt, de tobbszor felriadt. Rohangalt egesz nap, de mivel faradt volt, sokszor elesett. De a legrosszabb, hogy elkezdett remegni tole. Szegenykem ult es probalta a legojat osszerakni, de egesz testeben remegett. Ekkor hivtam fel a dokit, aki mondta hogy tobbet ne adjak neki es vigyem be. Nem lett semmi baja, sot sokat segitett meg ugy is, hogy 2 napig szedte.
2014. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeimnek semmi bajuk nem volt tőle, nem is pörögtek, nekem este kellett adni, mégis jól aludtak. Persze minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is jelentkezik.
2014. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én elvinném pulmonológushoz a gyerkőcöt.Hacsak nem mostanában került közösségbe (2-3 hónapja) mert akkor akár még normális is lehet az elhúzódó köhögés.
2014. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!