Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért tekergeti kisfiam a fülét?

Miért tekergeti kisfiam a fülét?

Figyelt kérdés

Pár napja sokat tekergeti, fogdozza néha mindkettő, de főleg a jobb fülét. Megnyomkodtam, meghùzkodtam, de nem szisszent fel, szerintem nem fáj neki.

Pár napja náthás volt kicsit, de nem nagyon, porszívòval alig jött valami.

11 hónapos.


2014. máj. 22. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom akkor szokta, ha álmos. Most 9 hónapos, de már azóta jelez így, amióta megtalálta a fülét.
2014. máj. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor fogdosta lányom, gyürögette ha jött a foga.
2014. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én megnézetném a fülét.

Náthánál gyakori, hogy megduzzad az orrnyálkahártya, illetve besűrűsödik az orrváladék, amit pont ezért nem tudsz szívni, pedig ott van a váladék, ami lerakódik, így nem tud rendesen járni az orrban a levegő, aminél kialakulhat savós középfülgyulladás. Tehát lehet ez is egy oka annak, hogy húzogatja a fülét. Amennyiben még nem komoly a baj, tehát még enyhe, akkor nem is jelzik feltétlenül a fájdalmat.

De! Az is lehet, hogy felveszi ezt a szokást. A fiamnak ez tipikusan a szokás, ha fáradt, ha nyűgös, ha álmos, akkor tekergeti a fülét vagy az enyémet. Ő kb. másfél éves kora óta csinálja.

Szóval az is lehet, hogy tényleg csak unalmában csinálja, vagy más is állhat a háttérben. Az a biztos, ha megnézeted a fülét, hogy ott nincs-e gond.

2014. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!