Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Allergiás gyermek tartósan...

Allergiás gyermek tartósan betegnek minősül? Lehet kérni utána az emelt összegű családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mire allergiás!!Amúgy nem sok esély van az emelt családira.
2014. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerekek 99%-a allergiás valamire. Még az különböző ételallergiákra sem jár emelt családi (vagy csak nagyon ritka esetben).
2014. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy egy allergia nem a világ vége. De a parom mondta, hogy ismerőse ekcémás gyermekre kapta meg.

Amúgy a lányomnál nem derült még ki, mire allergiás, de biztos, hogy az. :/

2014. máj. 23. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet kérni! Akkor minden 2.családnak járna.
2014. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát attól! Függ az én fiam tejallergiás, két és féléves, utána most emelt családit fogok kapni! Pont most intézem a papírokat!
2014. máj. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Intézményben dolgozok, innen tudom hogy ha ételallergiája van pl. lisztérzékeny akkor megkapja az emelt családi pótlékot és az iskolai étkezése is feláras. Ha viszont pollen vagy porallergia vagy ilyesmi akkor bizony nem.
2014. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem étel, valószínűleg valami pollen. De a párom erősködött, hogy erre is lehet.
2014. máj. 26. 18:41
 8/9 anonim válasza:

Szerintem arra nem, hiszen akkor a fél ország emelt összegű családi pótlékot kapna, nálunk is a fél család allergiás.

De szerintem az a legbiztosabb ha felhívod a Mák-ot, és ott tutira megmondják.

2014. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd gyereke, aki lehet, hogy pont mi vagyunk :)az ekcéma miatt kapta, nem az allergia miatt. Azért írtam viccesen, hogy lehet, pont mi vagyunk, mert nekünk a fiunk több mindenre allergiás, van étel- és egyéb allergiája is, de olyan súlyosan atópiás, hogy mi amiatt kapjuk az emelt családit.
2014. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!