Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az is szaporítónak minősül,...

Az is szaporítónak minősül, akinél véletlen becsúszik egy alom, de egyébként se előtte se utána nem születnek kölykök?

Figyelt kérdés

Sokan írják,hogy szaporítótól tilos kutyust,nem törődnek azzal,hogy milyen a kutyus genetikája,egészsége stb.

Most találtam interneten egy hirdetést anyuka spániel,apuka beagle (ne zavar,hogy keverékek,iszonyatosan cukik a kutyusok)De csak véletlen volt és ingyen adják a kutyusokat.


2011. jún. 19. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem,ha ingyen adják (vagy oltás+chip) áron akkor oké.

Ugyan ivartalaníthatták volna a szukát, de van aki vemhes állat esetén nem akarja megtenni. Ez szíve joga.

Azzal van probléma,akik ilyenkor pénzért árulják a kutyát, vagy direkt "csinálták" az almot.

2011. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De ugye ingyen kutya, tehát se garanciát,se szűréseket, se semmit nem várhatsz el.
2011. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Véletlen ott van, ahol ivarosak az állatok. Tenyésztő nem enged utcára felügyelet nélkül egyet sem, tehát nincs "véletlen". Magánember pedig ivartalanítsa az állatait és szintén nem lesz "véletlen". Ez a nemtörődömség következménye.
2011. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
nem teljesen mindegy neked? az is annak számít
2011. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó előtti: Miért kellene egy magánembernek ivartalaníttatnia az állatait? És ha ő nem akarja? Attól még, hogy nem törzskönyves a kutyus, még állat. Lehet kedves, aranyos, ragaszkodó. Csak nincsen papírja. És ez kit zavar? Akit igen, az ne tartson keverék/ papír nélküli kutyát.

Amúgy meg, csak a tenyésztőnek lehetnek kiskutyái? Képzeld, az ismerősöméknek argentín dog szukájuk van, és egy keverék befogadott kutyustól lettek kölykei. Elkapkodták őket. Az összeset.

Kérdező: nyugodtan hozz el kiskutyát, ha tetszenek. Ez a normális hozzáállás. Ha nincs papírja, akkor nem kérnek érte pénzt.

És igenis létezik olyan "szaporító", akinek bár nincsenek papírjai, de mégis felelőségteljesen neveli a kiskutyákat.

2011. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Minél többet olvasom ezen az oldalon a kutyás kérdésekre adott válaszokat, egyre jobban úgy érzem, hogy a válaszolók szerint itt minden kutyával baj van, egyik sem felel meg az elvárásaiknak, mindenbe belekötnek, mindenkit megszólnak, a legtöbb kutyáról úgy beszélnek, mintha szörnyszülött lenne, mert nem ott látta meg a napvilágot, ahol ők szerették volna. Az általuk ajnározott híres tenyésztőknél is van bibi elég, csak azokról mindenki hallgat. Sajnos pont belefutottam egy ilyenbe. Akiről a tenyésztő társai tudják, hogy mi folyik nála, hogyan tartja a kutyáit, mivel eteti őket stb., mégsem tesznek ellene, hallgat mindenki.

Egy csomó pénzt ráköltöttem a kutyámra. Betegségei elkerülhetőek lettek volna a higiéniai feltételek betartásával a tenyésztő részéről. Nem kell azzal jönni, hogy az ilyen nem tenyésztő, mert hivatalosan az és amikor a kiskutyát vásároltuk, úgy tapasztaltuk, hogy minden rendben van nála. Csak aztán itthon jöttek a meglepetések...


Tehát nagyon nehéz jó döntést hozni, akárhonnan vásároljuk a kiskutyát. Nem látunk mindent sem tenyésztőnél, sem szaporítónál. Azt látjuk, amit láttatni akarnak. Nincsenek törvények, amik beszabályoznák a tenyésztést, büntetnék az etikátlan cselekedeteket. Amíg ez így van, lutri az egész, akármelyik oldalról is nézzük.

2011. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves 13:53 Teljesen igazad van.

Én tenyésztek, de nem tudok többet tenni,minthogy azt mondom jöhetnek bármikor,láthatják akutyákat a kiállításokon,otthon. Idejöhetnek ha megszületett az alom akárminden héten.

De ez bizalmi dolog.Ha engem,mint embert hitelesnek gondolnak,akkor hisznek nekem.Ha nem,akkor nem.

Sokat lovagolok,ugyanez a helyzet a lovaknál is.

Sajnos ezeket a dolgokat nem lehet szabályozni, csak az emberi bizalom marad.

Ezért mondom mindíg, hogy aki venni akar menjen minél többször. Ismerje meg az embert akitől venni akar. és az alapján döntsön.

2011. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 panettone ***** válasza:

Igen, szaporító. Akármilyen cukik is a kutyák.


Senki sem garantálja, hogy ha nem volt és ez is csak véletlen hogy nem lesz soha többet alom hiszen ezt sem tervezték.

Ha azt mondja ivartalanítattja a szukát akkor mirt nem ivartalanítatta mikor észre vette hogy vemhes, Vagy miért nem kapott esemény utáni injekcót?

Mindig könnyebb azt az utat választani hogy szülessenek meg a kiskutyák, mint ivartalanítani...

Nem tudom létezik-e biegle mentés, de nekünk spániel fajtamentőknek 50 gazdikeresőnk van, imádjuk őket de a cél hogy a bekerült kutyák gazdit találjanak és nem csak nekik de a többi menhelyen élő elhagyott kutyának is rontják az esélyeit az ilyen véletlen alomból születet kölykök...

Gondolom az ingyent úgy értik, hogy oltás, chip áráért és lehetőleg 8-10 hetesen nem csak féreghajtva és chipezve de valóban oltva adják gazdihoz.

Én amúgy elkérném az ivartalanítás árát is és ha egtörtént a műtét akkor azt visszadnám, vagy fizetném a dokit belőle. Ez némiképpen levonna a sarukból.

Én nem vagyok a kölykök ellen, de MOST annyira szar a helyzet hogy az ilyen almok is csak rontanak rajta.

2011. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 14.00-ás tenyésztő!

Köszönöm a megértést, amit az írásom irányában tanúsítasz. Te biztos becsületesen tenyésztesz, mert ahogy írtad is, az az egyik kulcsa a jó kiskutya választásnak, ha a tenyésztő szívesen látja a leendő gazdit az otthonában, mert nincs takargatni valója, nem zaklatásnak tekint egy-egy ilyen látogatást.

Szeretném, ha sok ilyen lenne. Talán amikor a következő kutyám hozzám kerül majd (ami remélem még jó sokára lesz), akkorra megváltozik a mai szemlélet és gyakorlat hazánkban is, és minden kutyákat tenyésztő ember becsületesen, lelkiismeretesen, szívvel-lélekkel segíti világra a mi hűséges társainkat.

2011. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!