Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha valaki szeretne beadatni...

Ha valaki szeretne beadatni gyerekének nem kötelező védőoltást (rota, kullancs elleni, bárányhimlő elleni) de nincs rá pénze, akkor van valamiféle támogatás, vagy "így járt" és nem kap oltást a gyerek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A fizetőset természetesen nem támogatják mivel nem kötelező. Ha van pénzed beadatod ha nincs akkor nem adatod be. Vannak ingyenes választhatóak is, aki akarja beadatja azt.
2014. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem "így járt".

Mi is így vagyunk ezzel sajnos, pedig lenne 1 amit szívesen beadatnék a kislányomnak, de nem tudjuk kifizetni.

2014. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
ha jó fej a doki, tud úgy xelni recepten, hogy kedvezményes legyen....
2014. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy nincsen, lévén nem kötelező a védőoltás.


Ami eszembe jutott:

- ha van egészségpénztárad vagy a munkahelyeden kapsz cafetériát- akkor esetleg kérhetsz EP számlára is, minden egyes adható védőoltást ki lehet váltani egészségpénztárra

(ha most nincs is ilyened, a jövőre vonatkozóan még jól jöhet...)

- járj utána, hogy a lakóhelyed önkormányzata támogat-e bizonyos védőoltások beadását. Nálunk volt ilyen "akciója" az önkormányzatnak a kicsik körében, illetve tudom, hogy a lányok körében a HPV-set támogatják valamilyen módon. Egy kérdést megér, a védőnőtöknek tudnia kell erről a lehetőségről.

- ugyanígy a fenntartó önkormányzat (esetleg egyházi intézménynél tudom még elképzelni, hogy az egyház) a bölcsis, ovis gyerekeknek adhat még ilyen kedvezményt, hogy megveszi az oltóanyagot.


Egyébként igen, akkor az "így járt" kategória.

Érdemes lenne esetleg a havi megtakarításból, "dugi pénzből" elcsípni egy keveset legközelebb, ha van rá lehetőséged.

2014. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:
Én annak idején érdeklődtem az Önkormányzatnál, azt mondták, hogy ha kifizettem, utána tudok kérvényezni támogatást, aztán vagy megítélnek egy összeget, vagy nem...
2014. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

off


miért lettem lepontozva?

2014. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akinek nincs rá pénze, így járt sajnos. Nekünk sincs a plusszokra pénzünk pedig a Rota-t szívesen beadattam volna.
2014. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Vállal másodállást,elad otthonról valamit a netten ami már felesleges. Szóval előteremti rá,mert ingyen nem fogja senki megkapni.
2014. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na igen,nekem ez a magas, hogy ha annyira nagyon fontos,akkor miért nincs ezekre nagyobb támogatás??vagy miért nem teszik kötelezővé?

Amúgy meg egyik orvos ezt mondja,a másik azt,szóval nagyon nehéz okosnak lenni.

Persze,az ember előteremti a pénzt,ha kell,csak itt jön a kérdés,hogy kell-e...

Bár gondolom rengetegen vannak úgy,hogy akármit tesznek nem tudják kifizetni,ezért merült fel bennem a kérdés.

Azért nem 2-3 ezer forintokról van sz,főleg ha több gyerek van.Az átoltottság meg csak úgy fog működni(fertőző betegségek esetében,pl bárányhimlő)ha mindenki,vagy nagyon nagy arányban be lesznek oltva az emberek.

De míg ilyen árak vannak,addig kb szerintem ez esélytelen...

2014. jún. 2. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!