Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák, beadattátok-adatjátok...

Anyukák, beadattátok-adatjátok gyermeketeknek a bárányhimlő elleni oltást? Köszönöm.

Figyelt kérdés
oltás

2014. ápr. 2. 21:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés!Köszi,hogy feltetted,mi is ezen dilemmázunk most.A jövőhéten kapná,ha kérnénk.

Nem tudjuk még. :/

2014. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Igen! Felelos szulokent vedem a gyermekem.
2014. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyetlen egy oltás, amivel nem oltattam be egyik gyerekemet sem.
2014. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is nagyon gondolkodom,beadassam-e? Mostanában sokan himlősek körülöttünk, másfél éves a fiam, nem tudom elkapja-e inkább, vagy beadassam neki...
2014. ápr. 2. 21:22
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is beadtam, minek kapjon el egy betegséget ha nem muszáj.
2014. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orrba-szájba oltás párti, de ezt beadattuk. Nekünk a háziorvos ajánlotta (aki szintén nem az a típus aki minden egyes oltásra rá akarna beszélni), merthogy mostanában gyakoribb a szövődmény, és az esetleges kórházba kerülés bárányhimlő miatt mint régen. Azt mondják egyébként hogy attól még hogy beoltatod lehetséges hogy elkapja a kicsi, csak jóval enyhébb lefolyású lesz. Nálunk amúgy az oviban 2 gyerek nem kapta el. Az egyik az én fiam, a másik pedig egy szintén oltott kisfiú. A többieken végigment.Na meg nem is annyira a bárányhimlő a durva hanem inkább az övsömör, ami később előjöhet annál aki volt bárányhimlős. Mi nem bántuk meg.
2014. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy magyarázta el az orvosunk, hogy a fertőzés eshetőségét nem zárja ki teljesen az oltás, viszont biztos, hogy sokkal-sokkal enyhébben jelentkeznének a tünetek. Én is dilemmáztam rajta, de aztán körbekérdeztem ismerőskörben, és kiderült, hogy elképesztően durva módokon gyötörte meg a gyerekeket, pl az egész hüvelyi nyálkahártya tele volt a kislányoknak és hasonlók. Na ezek után beoltattam a lányomat én is, aztán a fiamat is, amikor aktuális lett vele a dolog. Később az ovijukban durván végigsöpört a járvány, nagyon sok gyerek megkínlódott vele, megint voltak egészen elképesztő esetek is. A lányomon egyáltalán nem jött ki, a fiamnak keményen három darab kiütése lett és pár nap alatt le is száradtak pikk-pakk, nyom nélkül. Több csoporttársnál enyhébb szövődmények, maradandó hegek lettek, de csak a nem oltott gyerekeknél. A beoltott kicsik mind megúszták.
2014. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

A védőoltás kb. 20 éven át nyújt védelmet. Ha várandósan lesz valaki bárányhimlős, születendő gyermeke akár maradandó idegrendszeri károsodást is szenvedhet. A férfiaknál pedig nemzőképtelenséget okozhat.

Nem gondolom, hogy a védőoltás beadatása olyan átgondolt döntés....

2014. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
De utána újra be lehet oltani.
2014. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!