Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SOS! Az ovis gyerekem tetves...

SOS! Az ovis gyerekem tetves lett az oviban, az egész család elkapta, tapasztalt tetűirtók válaszát és jótanácsait kérhetném?

Figyelt kérdés
hedex oldattal bekentük, kiszedtük a sekéket, de 10-15db serke mindennap van azóta is, nekem a hosszú hajamban sok porszemnyi serke....
2014. jún. 8. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tapasztalt benne szerencsére.(kopo-kopp-kopp)Tetűfésűt is használtok?Átmostatok mindent magas hőfokon?(igaz a kifőzés a legjobb)
2014. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem rég sajnos én is elkaptam...Aznap almaecetes fésűvel (ha már van tetűfésűtök akkor azzal) sokszor átfésültem magam, mert azt olvastam h az ecet is jó rá.Másnap meg amit kinyitott a patika mentem tetűirtót venni. Én Paranitet vettem,igaz h kicsit drágább,de ahhoz volt fésű is és ez megfolytja a betolakodókat. Mindent 60 fokon mostam ki. Remélem sikerül kiirtani.
2014. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo! gyerekkoromban sokszor elkaptam a tetvet, elottem mar irtak paran hogy van fesu ehhez az irtohoz. a patikaban lehet venni(nekem anno sampon formaba volt,ahhoz volt fesu). azzal mosta a hajamat anyukam par heten keresztul,de van szesz formaban is. nekunk meg anno a gyerekorvosom ajanlotta azt hogy mossunk hajat ezekkel a szerekkel,amennyire lehet szedjuk ki belole a serkeket meg a tetveket,es vagjuk le a hajamat(egyebkent nem 2mm-re).:) kitartas!!!!!
2014. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb a Nittifor,az a serkét is megöli,és megelőzésre is jó.Nem tudom lehet-e még kapni a lányom 6 éve kapta el,és ez nagyon jó volt rá.
2014. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a nittifort betiltotta az eu!!!!!
2014. jún. 10. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Akármilyen tetüírtó szer jó rá amit a patikában árulnak, a serkéket viszont ki kell húzgálni!

Megelőzésnek tökéletes, ha beáztatsz diófa levelet vízbe pár napra és belekevered a samponba. Nekem beválik.

2014. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!