Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben gyereket nevelők,...

Albérletben gyereket nevelők, ti hova vagytok bejelentve? Az egész család ugyan oda?

Figyelt kérdés
Nem volt így gond a bölcsi,óvoda kereséskor,beíratáskor?
2013. márc. 16. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én és a lányunk Anyuhoz vagyunk bejelentve állandónak, a férjem a szüleihez állandónak.


Ideiglenesen én és a lányom az albérletbe vagyunk bejelentve ideiglenesen az ovi miatt!

2013. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy fix lakóhely egy másik városban. Mivel egy kiszemelt kórházban szeretnék szülni átjelentkeztem a szüleimhez akik abban a kerületben laknak ahol ez a kórház van, de amikor az ovis beiratás volt akkor a tényleges tartózkodási helyem volt bejelentve, így az igazi lakóhelyemhez közel jár oviba a kicsi.
2013. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját szüleihez van bejelentve állandóra. Lányom természetesen az én szüleimhez. A tartózkodási helyünk az albérlet címe. Lányomat ide még nem jelentettem be, mert nem tudom, hogy hová járassam bölcsibe.
2013. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Március 1-je óta a lakcímbejelentéshez nem kell a tulajdonos aláírása, ha van 2 tanúval aláíratott bérleti szerződés. Hogy lakóhelyet vagy tartózkodási helyet (régebben: állandó vagy ideiglenes lakcím) jelent be a bejelentkező, az egyedül az ő döntésén múlik. A lakcímbejelentés a lakóra nézve kötelező; a lakás bérbeadója a lakcímbejelentést nem jogosult megtiltani.
2013. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zabmester ***** válasza:

Tartózkodási helyként az albérletbe vagyunk bejelentkezve, például a lakásfenntartási támogatás miatt, meg amúgy is, sok esetben jól jön, hogy tudom igazolni, hogy itt lakunk. Viszont sajnos (nem értem ezt a hülye rendszert), van, hogy akkor is csak az állandót veszik figyelembe, amit pedig én már legszívesebben megszüntetnék, mert öt éve nem ott lakunk. Csak hát sajnos ezt nem lehet, nem szüntethetem meg az állandó lakcímemet, ha nincs helyette új. Nem értem, mire jó ez...

Egyébként az ovinál elvileg lehetett volna belőle gond, pont azért, mert az állandót nézik, hiába lakunk egy utcányira az óvodától, ha az állandó a város másik végében van. Annyi volt a mákunk, hogy anyukám ismeri a vezető óvónőt, így bejutottunk úgy is, hogy nem abba a körzetbe tartozunk elméletileg. De nagyon utáltam, hogy még ehhez is protekciózni kell, miközben a lakcímkártya szerint is ebben a körzetben lakunk.

2013. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!