Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan létezik hogy a kislányo...

Hogyan létezik hogy a kislányom szájpenészes?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves lesz a jövő hónapban,és mult héten hörghurutja volt ami nem mult el még most sem ,de nem ez a lényeg a lényeg az hogy antibiotikumot is kapott 5 napig ,és tegnap előtt vettem észre egy csomó fehér plakk ,lepedék a kis szájában ,!!

Volt is itthon meg vettem is borax glicerint !

De az a kérdés hogy hogyan létezik mert ez úgy tudom csecsemő betegség ,és csecsemő korában meg nem is volt neki egyáltalán!

Nos ez lehet a cumitól ,vagy az antibiotikumtól??

Vagy mi a fenétől lehet ,olyan idege vagyok miatta ,mert nem tudom mit rontottam el vele !!

A tény hogy buszozunk és engedem neki hogy fogdossa aztán mivel nem tudom minden után lemosni ugye a kezét ,szájában turkál ,és még fogzik is mert rágja a kezét nagyon!!

Előre is köszönöm a válaszokat szép estét egy 21 hetes kismama


2014. jún. 13. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed szempontjából teljesen lényegtelen, hogy 21 hetes kismama vagy, ezt nem kellett volna odaírni.

Amúgy akár 2 éves is kaphat még szájpenészt.

2014. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért is probléma neked hogy odairtam hogy kismama vagyok???

Nem igazán értem egyébként azért irtam oda mert szoktam ,másrészt meg köszöntem és azt nem irtam oda hogy szép estét üdv egy 21 kismama!

A kérdésemre kellenne válaszolni nem kötöszködni!!

2014. jún. 13. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

én csak annyit szólnék hozzá, hogy lehet kapni tubusban kézfertőtlenítőt, és azt úgy kell használni mint egy krémet. ezt csak a buszos dolog miatt említem.

szájpenész? Hát nem tudom. Nem lehet hogy ez csak a betegség utózöngéje?

nem hiszem hogy bármit is elrontottál. Ez bárkivel előfordulhat.

2014. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó védőnő szerint az , mivel ezért külön nem vittem ezért orvoshoz ,nem fáj neki az tuti mert nyulkálok a szájában és törölgetem neki a boraxal és nem sziszeg ,meg engedi ,és étvágya is van!!

Már a popóján is megjelent ,a védőnő szerint mivel végig haald a tápcsatornán!!

Ja nem, afta mert az a kisfiamnak volt sokszor és az nagyon fájt neki sirt ,3-4 napig nem is evett stb...

ezért tuodm hogy ez szájpenész!

Bár ez érdekes mert rákerestem neten és a szájpenész egy lapon említik az aftával ,pedig semmi köze hozzá szerintem, mivel az afta fájdalmas ,fekélyek ,a penész meg csak fehér lepedék!!

2014. jún. 13. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

jajj..az aftát ne is említsd.

Én lányomnak (3,5 éves) 1 hete múlt el.Már többször volt neki egy-egy darab, de most a torkánál, a nyelvén sőt még az ajka is tele volt, és hozzá még társult jó kis 39 fokos láz! :( Kellemes sírásban gazdag 1 hetünk volt.Nem evett, alig ivott..már tele volt a tököm. :( Mondjuk azóta zabál! :)

Szerintem csak legyengült akkor a kis szervezete a lányodnak.Mi is most amíg beteg volt kaptunk antibiotikumot, úgy hogy utána meg csináltam probiotikum kúrát.Ilyenkor + 1 hétig kapja azt.Pont most fejeztük be.Próbáld ki te is.Meg persze akkor kezeld a szájpenészt is.

De egyébként ha már bejutott a bélrendszerbe akkor nem kéne egyéb gyógyszerrel kezelni?Mert én úgy hallottam hogy ilyenkor kell.Lehet le kéne vinni dokihoz is, mert azért a védőnő az nem orvos!

2. voltam.

2014. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De voltunk párszor mondom ,tehát tuti a sok gyógyszertől jött kis

,antibiotikum,Spiropent ,Fenistill csepp, Calcimusc, meg minden szar ,mivel közölte a doki hogy rendesen zörög a tüdeje ,azóta megint kap Mucoprontot ami ugy néz ki jó, mellette Normaflort adok neki ,meg kezelem a kis száját

2014. jún. 13. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ennél többet nem hiszem hogy tehetsz érte.

Még esetleg annyit hogy plusz vitamint adsz és sok zöldséget gyümölcsöt.

2014. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!