Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Védőoltás mellett, vagy elen?...

Isabel25 kérdése:

Védőoltás mellett, vagy elen? MIért?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam, minden kötelezőt megkapott,sőt még egy olyat is, ami nem kötelező, csak az orvos erősen ajánlotta.

Ugyanakkor egyre több portálon és szülőktől is olvasok és hallok a védőoltásokat ellenző másik oldal véleményéről, tapasztalataiból. Pl.: a BCG oltást-amit ugye egyből születése után kap a gyermek- Amerikában és Európában is több éve betiltották. Már Szlovákiában sem adják be az újszülötteknek, mert olyan szarvasmarha baktériumot tartalmaz, ami legyengült immunrendszernél nagyban károsíthatja azt, sőt akár emberéletet is rövídíthet. MAgyarországon is van már olyan orvos aki nem adja be a gyereknek ezt(nyilván ezt nem verik nagydobra.)

Tény, hogy mi anyák laikusak vagyunk és elhisszük amit az orvosok, védőnők, gyógyszerészek mondanak, mert hát mégis csak életünk értelméről van szó, hogyan is mernénk felülbírálni a doktor álláspontját. De tudja valaki mi is van ezekben az oltóanyagokban? Hány napig figyelték a tesztalanyokat mellékhatások kiszűrése miatt? Nem.. Senki nem tud semmit... HA mégis akad valaki, írjon..



2014. júl. 12. 21:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ellen, csak elírtam
2014. júl. 12. 21:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mellett. Nem fejtem ki, mert nem tudom annyira tökéletesen leírni, mint ez az oldal:

[link]

A blog írójának megjelent most erről egy könyve is, gyakorlatilag a blogon található cikkek vannak összefűzve benne.

2014. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Védőoltás párti vagyok. Amitől lehet szeretném megkímélni a gyermekeimet. Sajnos sok minden van, amitől nem tudom Őket megvédeni, de pl egy bárányhímlőtől, rotától, ... igen.

Nagyfiam kruppos, szerencsére már 2 éve nem fulladt. Középső gyerkőcömnek veleszületett hörgőszűkülete van és asztmás pici kora óta, legkisebbem pedig szintén asztmás. Én még influenza ellen is oltatom Őket.

2014. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én valahogy a kettő között középúton...tehát a kötelezőket gondolkodás nélkül beadattam,meg se fordulna a fejemben,hogy ne adassam be.Azért ezek olyan betegségek ellen védenek,amik nagyon nagyon súlyosak,rengeteg életet követeltek és nagyon jó,hogy már szinte alig vannak jelen!!Remélem marad is ez a tendencia,tehát megmarad az átoltottság magas aránya,így nem jönnek vissza ezek a betegségek.

Viszont vannak oltások,amiket nem adatok be,pusztán mert tényleg nagyon "újak" ill. nem feltétlen lehet ismerni a hosszútávú hatásukat. Pl. bárányhimlő elleni,influenza elleni( a vírus mindig változik),a kullancs elleni se szimpatikus. Amerikában kötelező a bárányhimlő elleni,de csak 95-óta,szóval még ott se nőtt fel egy generáció,nem lehet tudni,milyen hatása lesz felnőttkorban.(úgy tudom nem ad egy életre védettséget,és mivel itthon elég drága,ill. elvi okokból nem is oltanak olyan sokan,valószínű még évek múlva se lesz olyan nagy az átoltottság,hogy elenyésző legyen a vírus.Ha valakinek "lejár" a szervezetében az oltóanyag felnőtt korban és úgy kapja el egy járvány alkalmával,az sokkal rosszabb,mintha gyerekként átesett volna rajta).

Nehéz téma,mindig lesznek szélsőségek mindkét oldalon,és gy gondolom nem is lehet teljesen jó döntést hozni,mert nem látjuk mi lesz 10-20-30 év múlva...

Mindenki igyekszik a tudása,meggyőződése alapján a legjobb döntést meghozni.

2014. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,a rotát pl a mi gyerekorvosunk fölöslegesnek találja..és nem ő az egyetlen!!!
2014. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már Szlovákiában sem adják az újszülötteknek, pont most indult egy per, mert egy pici lány meghalt TBC-ben. Hát köszi, inkább kapjon egy oltást, mint hogy eltemessem.


Azért elég régi ez az oltás, már egy generáció felnőtt, és nincsen semmi baja sem. Szerintem ez épp elég érv az oltás mellett.

2014. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Én is valahol középúton vagyok, de megmondom őszintén, beletették a bogarat a fülembe rendesen az oltásellenesek, és látom, hogy a legtöbb orvos ha kell, ha nem, de nagyon-nagyon ajánlja az ajánlott oltásokat is. Velünk pl megesett az, hogy akaratom és engedélyem nélkül majdnem beadták a 2 hónapos babámnak a prevenar oltást. Később mindenképp beadattam volna, de nem két hónaposan, a kötelezővel együtt. Tuti, hogy 100 babából 95 megkapta két hónaposan az első dózist, csak mert anyukáját nem tájékoztatták rendesen, miszerint két éves kor után elég egy is belőle, nem kell 3x oltani...mindegy, tudom, most már kötelező lett.

És itt a HPV elleni is, most már ingyen dobálják, pedig bizonyított, hogy csak pár hpv vírust üt ki, melye helyére sokkal agresszívabb, rákkeltőbb hpv vírusok lépnek....

Az az igazság, hogy sajnos itt is már a pénzről szól inkább minden, mint az egészségünkről.

2014. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Oltáspárti vagyok, de mértékkel. A nagy megkapta a bárányhimlő ellenit, mert nagyon le volt gyengülve az immunrendszere, mikor a legdurvább járvány volt.

A kicsi megkapta a rotát, mert így láttuk jónak. 8 hónapos volt, mikor a nagy kórházba került rotával és mi szülők is elkaptuk. Ő nem. Pedig ez se véd minden törzs ellen, de spec ez ellen igen.

2014. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

szeritnem oltatni kell. Ha nem oltatsz akkor elkaphat olyan bacikat, vírusokat amik már évtizedek óta nem okoznak gondot, de neki fog.....

Nagyon túl van lihegve a dolog, mert godnolom ha beteg a gyerek akkor azért megkapja a lázcsillapítót, nemcsak az ősi módszerekkel próbálnak lázat csillapítani, meg a betegségre is kap gyógyszert, akkor ezeket sem kéne beadni...... hiszen ennek is lehet mellékhatása, és következémnye, de ez olyan ritka, hogy ha mérlegelünk akkor inkább menjen le a magas láz és gyógyuljon meg minél előbb szövődmények nélkül aza gyerek.

Szeritnem butaság nem oltatni, van aki kitalálja, semmi tapasztalat nélkül állít valamit aztán a sok buta meg megy utána....... aztán majd rohannak gyógyszerét és segítségért ha valami baj van.

Kit érdekel mi van az oltóanyagban? Évek sőt évtizedek óta nincsenek azok a betegségek jelen amik ellen oltanak, ez sokkal fontosabb, mint az összetevője. Ennyi erővel ne szívj az utcán levegőt, mert bizony káros, ne egyél semmit csak ami a kertedben terem, bár azt is éri szennyeződés. Ne egyél húst, mert ki tudja mit evett az az állat.

2014. júl. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mellett, természetesen.

azért, mert a sok hülye elhiszi amit az antalvalin meg a tudnodkellinfo-n olvas, attól az még nincs úgy.

én pl. nem szeretnék a gyerekemnek vastüdőt..

2014. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!