Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam kórosan sovány, a...

Kisfiam kórosan sovány, a laktózérzékenység magyarázat erre?

Figyelt kérdés

Sokáig én mondtam az orvosoknak, hogy hagyják már ezt az aggódást, de lehet, hogy tényleg extrémen sovány...

8 éves lesz szeptemberben 122 cm, 19,4 kiló.

Gyakorlatilag évek óta szinte egyáltalán nem hízik.

Diéta mellett is fáj a hasa, nyugtalan, nem tud enni, aludni.


2014. júl. 17. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És még nem jutott eszébe a dokiknak, hogy megtükrözzék, vagy elküldjék komplex allergia-vizsgálatra?!?!?!

Pajzsmirigy-túlműködés is állhat a háttérben...

Az én 4,5 évesem 112 cm és 20 kg........

2014. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valóban soványka, de 4,5 évesnek a 20 kiló is kicsit sok a 112 centihez.. Az egy átlagos 6 éves súlya.
2014. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy vidd el gasztroenterológiára. A tünetek alapján sajnos inkább lisztérzékenységre gyanakodnék, sajnos volt ilyen a családban. :( Nem riogatni akarlak, de javaslom, hogy csináltassatok erre egy szűrést.
2014. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2,5 évesen vizsgálták gasztroenterológián, a vérből extrém magasak lettek a lisztérzékenységre utaló eredmények, csináltak vékonybélbiopsziát ahol nem volt egyértelmű ,majd azóta negatív lett a lisztérzékenységre utaló véreredmény.

Állandóan fájlalja a hasát, ezért vizsgálták laktóz érzékenységre és pozitív lett.

Egyébként volt már hosszas ízületi gyulladása,szájában szinte állandóan fekélyek vannak.

2014. júl. 17. 13:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, gondolom akkor nagyon alacsony az IgA szintje is.

Amikor a fiam állandóan beteg volt, és heti szinten Ventolinoztam (hörgőtágító), nálunk is kiderült, hogy nagyon gyenge az immunrendszere.

Lehet egy kórházi "feltuningolás", vitamin-infúziok segítenének, bár ha ennyi felé vitted már, csak mondták volna, ha szükséges.

Nekünk a BonoLact pro-kid nagyon sokat segített, amikor már teljesen ki volt készülve az emésztőrendszere.

2014. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hú, akkor tényleg nagyon sovány!

Próbáld ki, hogy 2 hétig nem eszik lisztet!

Úgyis nyár van, tudod felügyelni, s lehet tényleg Lisztérzékeny!

Itt a nyár, sok zöldség, gyümölcs, hús!

2014. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem lisztérzékeny, többször visszaellenőriztél és jók lettek az eredmények.

Sajtost húst szinte egyáltalán nem hajlandó enni,undorodik tőle.

2014. júl. 17. 14:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy IBS-e van?

Sajnos nem tudom, hogy lehet-e azt kezelni, de már a diagnózis is jobb lenne, mint ez a bizonytalan tippelgetés.

2014. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ízületi gyulladás miatt mondta az immunológus, hogy ő hosszasan szeretné nyomonkövetni, mert szerinte gyulladásos bélbetegségekre hajlamosabb az átlagnál.
2014. júl. 17. 15:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Mit és mennyit eszik egy nap?!
2014. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!