Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az első adag antibiotikum...

Az első adag antibiotikum után (hörgőgyulladás) mennyi idő elteltével csillapodik a láza?

Figyelt kérdés
4,5 fél éves kislány, ma délben kapta az elsőt, 1 órája felment a láza 38,5-re, kapott panadol szirupot de most már 39,2. Vigyem ügyeletre? Vagy próbáljam még csillapítani, ülőfürdő, akármi?
2014. júl. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
fogj egy nagy lepedőt vizezd be de ne hideg vízzel hanem szobahőmérsékletes vízzel tekerd a gyerekre úgy hogy a hónaaljától leérjen a combjáig utána tegyél rá törülközőt ha bemelegszik cserélgesd a csuklóra és a homlokra úgyanúgy borogatás kell ha nem megyen le fél óra múlva akkor ülőfürdőt kell venni.
2014. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok én ilyen hörgőgyulladásra lázcsillapításként mindig kúpot íratok fel az orvossal mert a panadol illetve más lázcsilapítású szirupok ilyenkor már nem segítenek legfeljebb kisebb megfázásnál legalábbis én ezt tapasztaltam 3 gyermek mellett
2014. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan két nap,de adj neki lázcsillapítót,ha van otthon cataflan csepp az is jó,de a gyógy.tárban van vény nélküli láz csillapító kúp,már meg nem mondom a nevét valami M betűs,ők biztos tudják,és nagyon jó.Na meg vizes lepedő.Nekünk 40,5 fokos hörgőgyulladásunk volt márciusban és ezeket kapta,illetve még egy fél algopirint,de nálatok nincs ekkora láz.Jobbulást.
2014. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindenkinek! agyvérzést kapok, most ment le nagymamához 1 hétre nyaralni, erre első nap megbetegszik. és nem tudok utánamenni, mert csak a jövő héttől van szabim.

Most borogatja, kezét lábát + megy a lázcsillapító. Persze a faluban, ahol él, nincs gyógyszertár hétvégén, kúpot is csak holnap tud majd venni, addig marad a szirup.

2014. júl. 20. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat azert csodat ne varj az antibiotikumtol.... Majd jo esetben a harmadik napon lathato a javulas. Amugy a kura teljes ideje alatt jelentkezhet laz, akkor van gond, ha az utolso napon is lazas.

Ekkora gyereknel kirohognek az ugyekleten es hazakuldenek. Az enyemnek 40 fokos laza volt masfel evesen, mondta a doki, hgoy hutofurdo, mast nem tud tenni.

Nekunk nagyon bevallt a csuklora es bokara tekert vizesruha, illetve a langyos folyoviz csorgatasa - itt viszont azt olvastam, hogy nem jo.

2014. júl. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!