Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 8hónapos babámnak a doki...

8hónapos babámnak a doki supraxot írt fel, mert piros a torka. Picit köhög, de nem lázas. Vélemények? Tapasztalat a gyógyszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén félek antibiotikumot adni neki. Nem vagyok orvos, de biztos indokolt? Láza nem volt, igaz nehéz éjszakánk volt. Az orra tele van, de hiába szívom, semmi sem jön belőle. Volt aki adta a babájának? Egy felnőtt ismerősöm teljesen kopasz ( semmilyen szőrzete nincs), mert picinek antibiotikumot kapott, amire allergiás lett. Ezért tartok az antibiotikumtól. Tudom, hogy ez egy ritka eset, de mégis.

Bevált házipraktika esetleg?



2014. márc. 6. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


Az orvos csak indokolt esetben ad antibiotikumot főleg kis gyermekek részére. Ha nem volt lázas az persze jó de lehet fertőzés is a háttérben. Persze gondolom meghatározta, hogy mennyit és mennyi időre szedheti csak.

Méz sok mindenre jó, köhögésre is. Nézz utána,

Pl.: [link]

csipkebogyó is sok mindenre jó.


Mihamarabbi jobbulást kívánok a babádnak!

2014. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyan már régi a kérdés, de azért leírom a gondolataimat. Többnyire indokolt, ha az orvos antibiotikumot ad a gyereknek. Ha meg nem bízol a dokidban, akkor célszerű lenne váltani. Régen egyféle antibiotikum létezett, nem volt elterjed mellé probiotikumot szedni, ezért nem csodálom, ha okozott problémákat. Én is hallottam már esetekről. Azonban a gyerkőcöd majd ha közösségbe kerül, jóval több antibiotikumot fog kapni, mint ez az egy. 6 éves kislány anyukája.
2014. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!