Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Idojaras miatt lehet refluxra...

Idojaras miatt lehet refluxra utalo jel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 1 honapos a kislanyom es eddig nem jott neki turos bufi viszont most szopizas utan meg 2 ora elteltevel is jon ki. Csak anyatejes. Esetleg a frontok megzavarhatjak a gyomrat vagy inkabb refluxos lehet? A gyerekorvos szabin van meg egy hetig es addig gondoltam kiirom. Koszi elore is. Inkabb tapasztalt anyukak valaszat varom.
2014. aug. 1. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az időjárásnak ehhez semmi köze.

Időjárás változást megérezhet a gyerek, lehet rá érzékenyebb, de a viselkedése, a közérzete változhat meg tőle, a belső szerveinek a működése nem vagy nem lesz tőle beteg.

És az sem biztos, hogy refluxos, de persze lehet az is, bármikor ehetik esetleg túl magukat, bármikor lehet akár egy vírusos fertőzés, ami kicsit gyengíti a gyomrát, vagy mivel eleve a babáknak még nem olyan a gyomruk, mint később lesz majd, így az elején bármi lehet.

Vidd el majd orvoshoz, amikor tudod és majd ő megmondja, hogy mi okozhatja. Mert itt mi is csak találgatni tudunk.

2014. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja, az kimaradt, hogy a mi gyerekorvosunk a mi fiunkat is babakorában refluxosnak diagnosztizálta, pedig soha nem bukott, csak egyszer egy tanácsadás előtt nem sokkal lakott jól a fiunk és utána mentünk tanácsadásra, ott ugye a gyerekorvosunk forgatta, nyomkodta a hasát és egy nagyon pici tápszer visszajött neki. Ez kb. kicsit kevesebb, mint 1 órával történt az etetés után. Szerintem lehet nekem is visszajött volna.:) És erre azt mondta azt a gyerekorvosunk, hogy ez a gyerek refluxos!:) Míg más gyerekek rendszeresen buktak, mint az atom, ők még sem voltak azok, csak nem kötötték az orvos orrára, hogy mennyit bukik a gyerekük (a családban több gyerek született, így láttam a saját szememmel, hogy mennyit buktak azok a gyerekek, míg az enyém meg soha semmit).

Szóval mindegy, nem akartam én vitatkozni az orvossal, elvégre ő az orvos, nem én, így kaptunk speciális tápszert, amit szerencsére szeretett a fiunk. Viszont fél évesen közölte, hogy már nem írja ki. Hát, ha az én gyerekem pedig ő szerinte refluxos, akkor nem értem, hogy miért ne kaphatta volna tovább is???

Na, mindegy.

Szóval ez volt a mi tapasztalatunk.:)

2014. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, igen en is csak talalgatok. Abbol gondolom hogy az mert minden eves utan orakkal is jon neki vissza es nagyon rosszul alszik. Ugy ertem hogy pl most is aszik de ahogy kiesik a cumi a szajabol felebred. Alvas kozben nagyon kapalodzik es agyon karmolja magat mikozben belevorosodik a feje. A hasa csak estenkent szokotr fajni arra bevalt az infacol. Ritka amikor nem nyugos e snem lehet letenni mert sehol nem hajlando elaludni csak rajtunk.
2014. aug. 1. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:

A túrós hányás az a gyomorsavval együtt jön vissza! Próbáld ki hogy hordozóba teszed még akkor is amikor alszik ( a refluxnál is ezt tanácsolják) ha úgy jobban érzi magát akkor mindenképpen vidd orvoshoz!Tapasztalatból írom.

Milyen idő ként eszik?

De az időjárástól biztos hogy nincs köze! A fiamnak a refluxhoz hasonló tüneteket mutató betegsége van abból tudom hogy az időjárás nem befolyásol a hányásban

2014. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a komidat nem olvastam végig csak most, ugyan így voltunk imi is, az én tanácsok az hogy vidd el minnél előbb dokihoz az én fiam is így volt! Inkább menj hiába mint későn nem ijesztgetni akarlak de csak jót akarok
2014. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Napkozben 2 orankent eszik, es mar 3x vegigaludta az ejszakat. Elotte is csak egyszer kelt fel, de ez a turos bufi kb 4 napja van. Az sem segitett hogy megemeltem a mozeskosarat, hordozoban meg nem mindig alszik el ha igen akkor amikor felkel es pelenkazom akkor jon ki neki.
2014. aug. 1. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd minnél előbb orvoshoz nekem ugyan ezek a tüneteket csinálta a fiam egy hósan aztán kiderült hogy gyomorkimenet szűkületes inkább tudd meg elöbb mint késön
2014. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Es mit csinaltak vele? Hetfon viszem a dokihoz es nem fognak azzal lerazni hogy majd kinovi. A szivem szakad meg amikor latom rajta hogy valami faj es nem tudok neki segiteni. Hajnalban is dobalta magat ossze vissza es masfel orankeresztul altattam. Alvas kozben is 15 percenkent erolkodik es csavarja magat. :(
2014. aug. 2. 08:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne is hagyd magad! A fiamnak 2 hetes korától hányt, hol túrósat hol nem 4 hetesen vittünk tanácsadásra akkor azt mondta a doki néni hogy túl eszi magát és ne aggódjak, de én is anya vagyok tudtam hogy valami nincs rendbe a fiammal csavargózott nem aludt ugyan úgy volt mint a te babód. 6 hetesen már eldurvult ez az egész már egyáltalán nem aludt így hát elvittük megint a dokihoz megemlítettem neki azt is hogy sokszor megfeszíti a fejét és úgy sír, utána kért időpontot úh -rá mentünk vérvételre is. Másmap kellettmenni,de én rá kérdeztem, hogy vi ván abban az esetén ha ez a betegség áll fém azt a választ kaptam hogy ezt csak egy féle képpen kezelik méghozzá műtét! Egy világ omlott össze bennem nem bírtam keverni a fejembol amit a dokink mondott aztán reggel mentünk is az uh előtt 2 órával lehetett enni neki és teát kellett vennünk magunkkal az uh-n szólt az orvos mikor adják neki inni amikor végeztunk kérdeztem az orvost hogy mi a véleménye de nem mondta meg csak annyit hogy valóban szükebb a gyomorkimenete már alig vártam a hétfőt hogy megtudjam mi lesz a vége. Amikor mentünk mondta a dokink hogy pont határeset és egyenlőre nem kell műteni,de csak hordozóba lehet lenni vagy olyan fehérjét csinálni amit meg lehet emelni és csak a jobb oldalán feküdhet hátha kinövi! Azóta már 6 hónapos és szpen fejlődik igaz jobban kell vigyázni. A pelenkázas nekem is rosszabb volt mert mindig hányt olyankor, de amióta meg van emelve 30 fokos szövegben fekszik azóta sokkal kevesebbet hány is
2014. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy mit mondott a doki légszíves
2014. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!