Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi lehet ez? Halovány pöttyök,...

Mi lehet ez? Halovány pöttyök, hőemelkedés, gyors lefolyású betegség a babámnál.

Figyelt kérdés

kedden rosszkedvű volt a gyerek, de semmi egyéb tünet. este hatkor egyszer csak bágyadt, bújós lett, mire hazaértünk a játszóból már 38-38,5 fokos hőemelkedése volt. gyorsan be is aludt. éjjel is így, kb. 38,5 volt (infrás hőmérőnél van difi, de viszonylag megbízható, én ezzel mérem) napközben is 38,5 volt, aludt egész 4-ig, két két órákat. aztán lementünk az udvarra játszani, ezek után meg már csak hőemelkedés 37,5-38 volt, és tisztára jókedvű, pörgős lett a gyerek.

a fürcsinél vettem észre a pöttyöket - amik haloványak, kicsik, a törzsön és a lábszáron alig észlelhetőek (még a lábfejen is van) esetleg a térd alatti zónában erősebbek (itt olyan, mintha kidörzsölte volna, de csak itt) alig lehet észrevenni...


nekem a skarlátra hasonlít, de annyira enyhe lefolyású, meg hát nem is tapinthatóak a pötyik a törzsön, lábszáron(mondom, alig vettem észre) egyedül a térde alatt száraz a bőr és dudoros kicsit, de az se vészes.


tapasztalt már valaki ilyet?


ui: holnap megyünk a doktornénihez, ugye ma ünnep lévén - meg hogy csak este láttam a pöttyöket - nem akartuk az ügyeletre cibálni a kicsit. csak kíváncsi vagyok, hátha ti tudjátok. köszi előre is :)


uii: anyatejes, szopizik egész nap, 15 hónapos kis vasgyúró, sosincs magas láza, csak 38,5 volt eddig is a "csúcs"


2014. aug. 20. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi épp most vagyunk túl rajta a két évesemmel. Hőemelkedése volt 3 napig, mi elmentünk ügyeletre, Calcimusc-ot kapott, semmit nem találtak. Másnap elmúlt a hőemelkedése, rá következő nap vettem észre a kiterjedt kiütéseket, mentünk a háziorvoshoz, szintén semmit nem talált és a Calcimusc-ot javasolta. Ez tegnap volt, este a popóján volt enyhe kiütés, ma már semmi, minden rendben. Vírusnak mondta a doki, amivel, mivel enyhe lefolyású, nem kell igazán semmit csinálni, és a kiütés is attól van, állítólag gyakori, én nem tudtam, magunkon még nem tapasztaltam ilyet, a lányunk meg még nemigen volt eddig beteg. Azért nézesd meg, én is így aludtam nyugodtan.
2014. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg háromnapos láz, csak hamarabb jöttek a kiütések az átlgnál, illetve a nagykönyvinél. Ha erről van szó, tényleg ártalmatlan.

Ha rákeresel erre a betegségre, akkor nagyon magas lázat írnak a legtöbb helyen, de ez nem feltétlenül van így, előfordul, hogy 39 fok alatt marad.

2014. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem volt magas a láza, sőt, ez csak hőemi 38,5, már tegnap este csak 37,5 reggelre pedig kutya baja.

most olyan jól van, hogy nem is akar aludni, egész nap csintalankodik.

ja, pöttyök nem nagyon vannak, csak a lábszárán olyan ragyaszerűen kicsit rücskös, mintha ki lenne száradva.

ennyi.


azért megyünk a dokinénihez, de nincs semmi tünet, szóval nem tudom, az orvos mire fog rájönni :)

2014. aug. 21. 15:40
 4/4 A kérdező kommentje:

ez egy vírus, fertőző sajnos, már tudom is, mi kiktől kaptuk (még vasárnap, keddre már kijött) az a kisgyerek pöttyös nem lett, de 39 fokos láza volt, szintén egy napig.

nála nem nagyon voltak pöttyök.


nem kell szedni rá semmit, majd elmúlik. sok folyadék pihi.

2014. aug. 22. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!