Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 hónapos babának köhögésre...

9 hónapos babának köhögésre mit adhatok?

Figyelt kérdés

Több hete beteg a lányom, mandulagyulladást kapott, azt Ospen antibiotikummal kezeltem, probiotikumot még kap. Ahogy meggyógyult, náthás lett. Folyik az orra, van Sterimar orrcsepp ha szükséges. Cebion C-vitamin, Fenistil csepp, Hipp gyógynövényes tea (kamilla-hársfa-édeskömény-bodza). Kicsit épp kezdett helyre jönni, de ma reggelre nagyon köhög szegény. A fent említetteket doktornő írta, mert már háromszor voltunk.


Lehet adni ilyen kicsi babának sima hársfa teát? Használ? Vagy valami mást tudtok ajánlani? Ha lehet, akkor nem tömném gyógyszerekkel... De ha nincs más, elviszem orvoshoz.

Hogyan védekeztek a betegségek ellen ilyen időben?! Ezeket mind más gyerekektől kapta el, ilyenkor az anyának nem lenne kötelessége szólni, hogy beteg a gyereke és ne engedjem közel az enyémet?! Oké, bölcsiben is lesz ilyen, de arra még másfél évem van. Addig azért nem szeretném összeszedetni vele az összes gyerekbetegséget....



2014. szept. 16. 07:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy orrszívóval szívom az orrát. Milyen időközönként szabad? Akár percenként is csinálhatnám úgy szipog, de azt mondta a doki, hogy minél többet szívom, annál jobban termelődik és sérülhet a nyálkahártya. Ezért inkább várjak vele, csak annyit használjuk, nehogy letapadjon neki.Ez így jó? Kb. 15-30 percenként csinálom, de ha alszik és kicsit szipog, akkor nem ébresztem fel csak azért.
2014. szept. 16. 07:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Esküszöm a hagymateára mézzel!1-2 nap alatt felszakítja immunrendszer erősítő és szerintem finom az íze.Először félve kóstoltam meg de kellemesen csalódtam.Nekünk mindig segít.Megelőzésnek sem rossz.Én a nem héjas változatot szoktam készíteni mert manapság a tárolás miatt a hély alatt foltokban előfordult már penész jelleg.Ezért én megpucolom,megmosom.Utána 4 részre vágom és 2 hagymát kb 1 liter vìzbe felteszek főzni takarékon 30 percre.Utána visszahűtöm és mézzel ízesìtem.Ezen kívűl,ha száraz köhögése van este lefekvéskor illetve alvás időkben kend be a mellkasát zsìrral és tegyél rá egy folpakkot és egy szűkebb trikót vagy badyt hogy ne mozduljon le róla.Jól takard be,csodákra képes.Elég szkeptikus vagyok,de rá kellett jöjjek,hogy bizony régen nem voltak hülyék az emberek amikor a házi praktikákat részesítették előnybe.Ne légy türelmetlen,kb a 2.naptól szakad fel.Az orrcsepp nagyon fontos!Ezen kívűl az arcban orr-fül-gége nagyon sok kanyargós járat van ahol képes a váladék megbújni és ott kifejteni nem kìvánatos hatását.Újjabb gyulladás,idült dolgok.Ezért ha légúti megbetegedésetek van ami váladékozással jár érdemes az ágyra felfeküdni és az ágyról lehajtani a földre 1 percet a fejet hogy bizonyos járatokból kifolyojn a váladék.Naponta 1-2 alkalommal.Ezt a picivel is csináld meg.Jobbulást!
2014. szept. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hagymateával kapcsolatban kérdezném hogy elkezdtétek a hozzátáplálást?Csak mert azon gondolkozom,hogy a pocakja nehogy fájjon tőle.Amúgy gyengébb változatban is készítheted.Utána kéne nézni mennyi idős kórtól ajánlott.Az orrszívás 30 percenként elég sűrű,navizin orrcseppet próbáltad?Nekünk nagyon bevált! 0-2 éves korig.Lehet hogy kevésbé folyna az orra.
2014. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt írja hogy mézet 1 év alatt nyersen nem lehet adni,karamellizálva meg a lényeg kimegy belőle.Tehát cukrot kell karamellizálni és úgy felönteni vízzel és bele a hagyma.10 perc után lezárni és még 15 percig áztatni.Utána leszűrni és lehűteni ihatóvá.Szeretik a gyerekek,más is írta
2014. szept. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Spiropent vagy is a pontos neve. Nezh utana. Orrnyalkahartyara is van a babaknak, es kohogescsillapito. Nalunk bevalt nagyon. Ugyanezen megyunk at mi is.

Ajanlom meg a baby luf kenyocsot. Ejszakankent egy picit a hatara es nem kohog annyira. Megnyugtatja.

Az orraba azert naponta 2-3 alkalommal orrszivas utan fujhatnal nasivint is. Sokat hasznal ilyenkor. Es ajanlom a d vitamint is h adjad! Az fontos.

2014. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Sinupretet adok ilyen esetben, hozzá Cebion csepp és Ca-kid szirup.
2014. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sok mindent eszik már a lányom, de hagymát és mézet nem adtam neki. Viszont mi kipróbáljuk ezt a teát, jól hangzik. Babateába szerintem öntök egy picit a méz nélküli hagymateából.

A Nasivint és Baby Luuf-ot hallottam már, most néztem utána, hogy már használhatjuk. Fogok is venni. A Spiropentet megkérdezem a dokitól.

Az is logikus, hogy kicsit "lógassam a fejét".

Csomó mindent nem mondanak az orvosok, védőnők. Az anyukáktól szedem össze néha az infókat, csak sajnos nem igazán van kapcsolatom velük. Úgyhogy még egyszer köszi a válaszokat!

2014. szept. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!