Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Műtötték valakinek gyermekét...

Műtötték valakinek gyermekét a Debreceni Gyermeksebészeti Klinikán?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz,akkor jövőhéten megműtik a kisfiamat ott és érdekelne,hogy mit vigyünk magunkkal?Tudok e ott aludni vele?Milyen az étel?Én kapok e enni vagy csak a gyereknek jár?Közel 10 napot kell majd bent lennünk ezért érdekel minden,mert még soha nem voltunk kórházba és fogalmam sincs mi hogy van ott.Válaszokat előre is köszönöm.
2014. szept. 16. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyermekklinikára gondolsz? Hogy ott fogtok feküdni, de a műtét gondolom nem abban az épületben lesz. Mivel műtik? Vagy külön gyermeksebészeti klinika is ott?


Mi a múlt héten voltunk Debrecenben 8 napot. A gyermekklinikán feküdt, de a műtét az idegsebészeten volt, oda a mentő vitt át, és hozott vissza minket.

2014. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van külön gyermeksebészeti osztály,ahol műtenek is meg ott is fogunk lenni.Vesetágulattal fogják műteni gyermekemet.
2014. szept. 17. 21:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Talán rosszul fogalmaztam meg a kérdésben.Ez a gyermekgyógyászati klinikával szemben van ez a gyermeksebészeti osztály.Ott fogják műteni meg ott is fogunk feküdni.A kisfiam mindössze 3,5 éves,ezért vele leszek mindig.Nálatok milyen műtét volt?
2014. szept. 17. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam 7 hónapos, neki koponyaműtétje volt, de mi a gyermekklinika épületében voltunk, azon belül a belgyógyászat vip szobájában, mert a csecsemőosztály vip szobája már foglalt volt. Az intenziv osztály is ott volt azon a szinten, ott is volt 1 napig a műtét után.

Mivel ti a másik épületben lesztek, így nem tudom, hogy ott hogyan mennek a dolgok. Csak azt tudom, hogy a gyermekklinikán is ott aludhatott a szülő (vip szoba nélkül is), kérhetett matracot, de volt aki kozmetikai ágyat kapott, mert az jobban befért a szobába. Ugyanúgy használhatta a fürdőszobát is, és amíg intenziven volt a gyerek, addig is maradhatott az osztályon.

Az ételt a gyerek kapta ha jól tudom, de be is lehetett fizetni arra a pár napra, vagy hétköznap lehet venni is ebédet a konyhán, jól főznek amúgy. Nekem a vip szoba árában járt az ebéd is. De volt hogy külön vettem kaját, mert inkább rántott húst ettem volna. A fiamnak meg eleve vittem ennivalót (bébiétel, tápszer), de azt mondták, hogy elvileg kérhetnék is neki a tejkonyháról, de én ezzel már nem foglalkoztam, mert abban bízom, amit én adok neki, mert tejfehérjeallergiás is. Az ebédért a betegkísérőknek (vagyis a szülőnek) külön el kellett menni a konyha épületébe (nem messze van onnan), hétvégén viszont áthozták.

Büfé ott nemvolt, de van egy élelmiszer bolt a főbejáratnál, ott lehet kapni szinte mindent (persze jó drágán), van mellette egy patika is.

Az intenzív osztályon reggel 9-től este 9-ig lehetett bent lenni vele. Ott is én etethettem, pelenkáztam stb, csak amíg ki volt kötve a keze a (a dréncső miatt), addig nem vehettem fel.


Szerintem biztos, hogy te is ott aludhatsz, mert elvileg ezt biztosítaniuk kell valahogy, kivéve amíg az intenziv osztályon lesz esetleg.


Remélem minden rendben lesz. Minden jót kívánok! Kitartást!

2014. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Evőeszközt, tányért, poharat, mosogatószert, szivacsot azért vigyél magaddal. Meg szerintem egy takarót vagy polár plédet is, hátha szükség lesz rá. A gyerekklinika intenzív osztályán például 18 fok bolt a klima miatt (egy rendszeren van a koraintenzívvel, és ott 23 fokra van állítva, de azt a részt süti a nap, a másik oldalon meg ahol mi voltunk, túl hideget csinál) szóval ott kellett, mert nem tudtak adni. A másik épületben talán nem lesz ez gond, de ki tudja. Én vittem átlapolós bodyt is, hogy rá lehessen adni valamit azért az intenzíven, a csövek miatt nem lehetett máshogy felöltöztetni, a fején nem lehetett áthúzni. Veseműtétnél nem tudom hogyan lesz, de azért vigyél valami inget, vagy végig gombos felsőt, hátha jól jön.
2014. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget.Én is gondoltam a plédre meg amiket írtál.Viszont fogalmam sincs milyen ruhát vigyek.Állítólag 3 cső fog a jobb oldalból kivezetődni.Viszek neki hossszúujjú pizsamát meg valami gombolósat,ahogy írtad is.Még egyszer köszönöm szépen a segítséget.Jobbulást Nektek is!Jó egészséget!
2014. szept. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!