Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A lányomnak, tavaly nyáron...

A lányomnak, tavaly nyáron tüdőgyulladása volt, azóta, ha elkezd köhögni rögtön tüdőgyuszija lesz. Hogy lehetne kivédeni? Oviba jár és ott folyton elkap valamit. Nyáron mikor itthon volt 3 hónapig semmi baja nem volt.

Figyelt kérdés

2014. szept. 17. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez elég veszélyes betegség, szegényke. Gyermekorvos nem mondott semmit?

Esetleg sokkal több gyümölcsöt-zöldéget adj neki. Én sokáig ittam ősztől tavaszig minden nap csalánteát, nem voltam beteg. Pedig előtte minden évben mellhártyagyulladásom volt. Azt nem tudom, hogy ilyen kicsi gyereknek lehet-e adni, kérdezz rá inkább.

A kislányodat esetleg nem tudod megtanítani arra, hogy ha az oviban azt látja a másik gyeren, hogy folyik az orra, tüsszög, akkor abban az időben ne játszon vele? Nehéz ezt elérni, mert egy légtérben vannak és sok szülőt nem érdekli, hogy beteg a gyereke. Az enyém is állandóan így kap el mindenfélét. Én megkérdezném a dokit, valamint szólnék az óvónőnek is, hogy értesítsen, ha valakit betegen küldenek a szülők.

2014. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyerekeimnek szerencsére nem volt még tüdőgyulladásuk, de egy időben nagyon gyakran volt hörghurutjuk. Most az első köhögésnél vagy orrfolyásnál elkezdem nekik adni a Sinupret-et (gyógynövényes köptető és gyulladáscsökkentő), az utóbbi fél évben szerencsére megúsztunk minden komolyabb betegséget. Lányodnál még használhat valami immunerősítő szer is, orvos tud felírni, kúraszerűen lehet szedni már ovis gyereknek.
2014. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. szept. 17. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Még jó hogy oltják a gyerekeket pneumococcus ellen szart sem érnek ezek az oltások
2014. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ez inkább streptococcus szerintem!
2014. szept. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!