Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan, aki gyerekének...

Van olyan, aki gyerekének irritábilis bélszindrómája van?

Figyelt kérdés
A három éves kislányomnak úgy néz ki, irritábilis bélszindrómája van. Voltunk gasztroenterológusnál, neurológusnál, stb., semmit nem találtak, csak a pszichológus. Én jól kezelem, itthon nem vészes, de a közösségbe járás egy pokol, ott felerősödnek a tünetek. Az itthon stabilan szobatiszta gyerek ott össze-vissza csinálja magát. Döbbenetes, hogy nagyon szeret oviba járni, és mégis, mintha a szervezete tudattalanul a hasmenéssel tiltakozna az ellen, hogy ott kell lennie. Nagyon ki vagyok borulva, egyszerűen nem bírom nézni, hogy ha ott van, akár négyszer is át kell cserélni a bugyiját, nadrágját. Lelkileg nem tartom számára egészségesnek, hogy ilyen állapotba 'kényszerítem' azzal, hogy közösségbe viszem. A doki szerint idővel kinövi, nyilvánvalóan az lenne a legjobb neki, ha addig kivenném a közösségből, de egyedül nevelem, nem tehetem meg, hogy felmondok, még azt sem biztos, hogy meg tudom oldani, hogy pár hónapra fizetés nélküli szabadságra menjek, vagy ilyesmi. Van más is hasonló helyzetben?

#óvoda #szobatisztaság #gyermekkori_irritábilis_bélszindróma
2014. szept. 18. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ibs pszichoszomatikus dolog,a nem beazonosítható hasi panaszok gyűjtőneve.A lányodnak inkább hasi pánikbetegsége van,én gyermekpszichológust keresnék első körben,pszichoterápiát,ilyesmit.Lehet az ovi sem megfelelő nem gondolod? waldorf ovi nincsen esetleg a körzetetekben? Ott jól tudják az ilyesmit kezelni.
2014. szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a másik gond. Én ugye nyolc órában dolgozom, a helyi nevelési tanácsadó pedig kizárólag a munkaidőm alatt tudna időpontot adni. Jártunk magánpszichológushoz alkalmanként nyolcezerért, azt hosszútávon sajnos nem tudom finanszírozni.
2014. szept. 18. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz,kérdezd meg a gyerekdokit hogy ilyen esetben nincs-e valami támogatás.

Most kell rendbe rakni a gyerek lelkét,nehogy benne ragadjon ebben,és felnőtt korára súlyos pszichés beteg legyen,mert abból már nem igen lehet kitörni.

2014. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Adok egy bő hónapot neki, hátha csoda történik, aztán sajnos elég sanszos, hogy kénytelen leszek itthon maradni vele egy jó darabig. Én is attól félek, hogy ez nem elmúlni fog, hanem ha idősebb lesz, átcsap valami másba, amennyiben ezt nem piheni ki, illetve nem hordom terápiára. Ebben a korban a szobatisztaságban csapódik le, később ki tudja, mivé fejlődhet a probléma. Remélem nem rokkanunk bele anyagilag...
2014. szept. 18. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!