Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az normális, hogy 3 éves...

Az normális, hogy 3 éves lányom 1 hónapból 2x2 napot volt óvodába megfázás miatt?

Figyelt kérdés

Most is itthon fekszik, fáj mindene és taknyos.

Először hányt és magas láza volt. A héten hidegrázás és köhögés kísérte.

El vigyem orvoshoz?

Vagy ez normális?

A gyerekorvosunk rá sem néz a megfázásos betegekre, de a felnőtt se. Pihenést, teát javasolnak.

De már 3 hete bemenne van és aggódom.


2014. szept. 23. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.


Tea, pihenés, köptető vagy köhögéscsillapító,lázcsillapító. Ennyi a javaslat.


Nekem az iskolásom esett vissza. Pár napig jól volt, éjjel megint lázas lett.

2014. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdekes gy.orvosotok van. Én azért váltanék a helyedben.

Minden egyes látogatásunkkor a gy.orvosunk ránéz a gyerekekre. Meghallgatja a tüdejüket és megnézi a torkukat. Ez az ALAP, a MINIMUM !!!


Ezután jön a diagnózis, ha szükséges, akkor több vizsgálat. Pl. megnyomkodja a hasukat, stb.


Nálunk erre már Fenistil csepp + c-vitamin, orrszívás és patikai kikevert orrcseppet kapunk.


Kérdés, hogy a gyerkőcöd most kezdett-e közösségbe járni vagy már előtte volt-e bölcsis?!

Az én nagyobbik lányom 1 évig járt bölcsibe. Nem ilyen durván, de gyakran volt beteg. Áprilisban az immunotrofinát (gy.orvos javaslatára) kezdtem neki adni, majd májustól egyszer sem volt beteg.

Szept. 1-én kezdte az új közösséget (ovi), ahol megint új betegségekkel találkozik a szervezete.

Két hete pénteken hazajött taknyosan, hétfőre semmi baja nem volt.

Most sincs semmi baja, míg más gyerekek kidőlnek sorba.

2014. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen régóta beteg, akkor az lehet bakteriális is. Nálunk is ez volt, egy csepp vért vettek tőle és egy teszttel megállapították, hogy nem vírus, így már tudtak adni neki antibiotikumot. Pár nap alatt rendbe is vágta.
2014. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!