Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az baj lenne ha csak 23 nap...

Az baj lenne ha csak 23 nap van a meningitec oltás és annak emlékeztetője között? épp orvost váltunk, nem jól adott id. Pontot, korán

Figyelt kérdés
csak kellemetlen lenne visszahívni, az id.ponttal mahinálni, nem akarok így bemutatkozni..
2014. szept. 23. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
pedig de!
2014. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vissza kéne hívni, nem tudom, mennyi a minimális idő, de 23 napnál biztos több.
2014. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

rosszul írtam!!

a Rota emlékeztető jönne, nem a meningitec!!


és értelmezné ezt nekem valaki?

1.mi az hogy "részoltás"?

2.akkor két részoltás után kell harmadik emlékeztető?

3 "akik még nem kaptak meningitecet egyetlen oltás adása javallt"mert valamikor egyszerre adnak be kettőt is? szóval most kettőt vegyek, ha már egyszer oltva lett a babám?



Meningitec tájékoztatója:

"2-12 hónapos korú kisgyermekeknek legalább két hónapos időközzel két Meningitec részoltás adandó.

A védelem fenntartása érdekében emlékeztető oltást kell adni a kisgyermekeknek, a két oltásból álló alapimmunizálást követően. Kezelőorvosa megmondja Önnek, mikor kell, hogy gyermeke megkapja azt.

Felnőttek, serdülőkorúak és olyan 12 hónaposnál idősebb gyermekek esetén, akik korábban még nem kaptak Meningitec-et, egyetlen adag (0,5 ml) védőoltás adása javallt."



valaki segítene mikor melik kell?


jelenleg 4,5 hónapos a baba, lassan viszem az 5 hónapos oltásokra


a nem kötelezőek érdekelnének

szóval aug 14 kapta az első Meningitecet

szept 9 a rota ellenit


vagy rémlik olyasmi a Meningitec emlékeztetőt 6 hónaposan kell, de akkor mi ez a három oltás a Meningitec tájékoztatójában?

2014. szept. 23. 15:34
 4/5 A kérdező kommentje:

beszéltem a doktorral a rotával várni kell 28 napot, a meningitec ráér.

már csak azt nem értem, abból 3 kell és 6 hónaposan kapja a másodikat, vagy hogy?

2014. szept. 23. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A meningitec az a NeisVac-C? Abból fiam eddig kettőt kapott, az elsőt 4 hónaposan, a másodikat 6 hónaposan. Nem tudom, mi lesz a folytatás, valahol van egy papírom róla, de most nem találom.

Rotát mi nem kértünk, azt nem tudom.

Egyszerre két ugyanolyan oltást nem adnak be.

Általában az a szabály, hogy később lehet adni az oltásokat, korábban nem. Tehát nem lesz késő, ha kiderül az orvosnál, hogy valami még kéne. Úgyis megnézik az oltási könyvét, szólni fognak, meg kérdezni is tudsz.

2014. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!