Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Húgyúti fertőzésre antibiotiku...

Húgyúti fertőzésre antibiotikumot szed 3 és fél évesem, mennyi idő alatt gyógyul meg, akinek már volt ilyen?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
a lányomnak két hónapig kellett antibiotikumot szednie, addig hetente kellett vizeletmintát nézetnünk, azóta pedig havonta járunk kontrollra
2014. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pár napa alatt rendeződnie kell.

Ugye nagyon sok teával itatod? Az a legjobb,minél többet.Egyébként (sajnos én rutinos vagyok) a gyógyszertárban kapható vesevédő teakeverék.Nem tudom egy 3 évesnek adható-e,de nagyon jó.Napi 3 filter,5 percenként pisilés,de egy nap alatt enyhítette a fájdalmaimat,és 3 nap után kutya bajom.Nekem sajnos annyira sokszor volt hogy már a gyógyszer sem hatott csak ez :( jobbulást.

2014. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet, hogy akkor nem húgyúti fertőzése van, mert csak annyit mondtak, hogy baktérium van a vizeletében, de nem fáj neki, meg nem csíp! Csak sokat jár pisilni. Nem teát iszik, hanem vizet, de sokat. Az nagyon durva a 2 hónap, remélem nekünk nem lesz annyi! Nekem azt mondta a gyógyszerész, hogy min. 5 napig kell szedni az antibiotikumot, akkor lesz csak hatásos. Nem tudom neked milyen orvosod van, vagy mit szedtetek, de az én gyógyszerembe bele van írva, hogy 2 hétnél ne alkalmazza tovább! Felváltva kelett szednie többfélét? Teljesen tönkreteszi az immunrendszerét, én már azon is kiakadok, ha még tovább kell szednie, nemhogy két hónapig. Azért írd le, hogy hogy volt ez a két hónap, hogy mindig másfélét szedett, vagy ugyanazt, mert nekem antibiotikumból soknak tűnik a két hónap. Vagy csak még nem hallottam ilyet, de nagyon ledöbbentem most ezen! Azt mondták az óvónők, addíg oviba sem mehet, míg szedi, akkor lehet ilyen, hogy két hónapig nem megy?
2014. szept. 24. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
a lányom idén került ezzel kórházba, de ő akkor még nem járt közösségbe. A két hónap többféle gyógyszert jelentett, a kórházban megnézték a veséjét is, vért vettek tőle többször, infúziót kapott stb. Probiotikumot kapott mellette. Illetve emiatt gyakorlatilag évekig kell még kontrollra menni, ahogy írtam havonta viszünk vizeletmintát, pluszban az össze lázas esetnél is menni kell, hogy nem-e ez jött elő megint.Az orvosunk (de több orvossal is konzultáltam) azt mondta, akár később is kiderülhet, hogy vmi nem megfelelően működik a vesével, de ilyen kicsi korban még nem látszik teljesen jól a vizsgálatokon, ezért még elég hosszú ideig oda kell figyelni minden gyanús esetnél.
2014. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de még azt is leírnád, hogy milyen tünetei voltak? Vagy megállapították, hogy húgyúti fertőzés? De miért kellett kórházban lennie, annyira súlyos volt? Az enyémnek csak ennyi van, hogy sokat pisil, úgy óránként, félóránként, ha eszébe jut. Nem csak cseppek jönnek, hanem csurog, és mindig kérdezem, h csíp-e neki, de nem, nagyon jó kedve van. Majd holnap kiderül, hogy mi lesz, reggel kell vizeletet vinni, csak azért kérdezem, mert mindenki mondogatja, hogy nem nagyon használ az orvosság, pedig még csak tegnap este volt az ötödik nap, és azt mondat ugye a gyógyszerész, hogy 5 nap után fog hatni!
2014. szept. 24. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk rengetegszer volt ilyen. Az AB szedése 7-10 nap, utána még kontroll és probiotikum kell. Sajnos ez lehet egy visszatérő hajlam, ha erről van szó, akkor vagy a szobatisztaság vagy a serdülőkor hozhatja meg a gyógyulást, addig nagyon szigorú kontorollokra van szükség és nagyon kell vigyázni a higiéniára.


A közhiedelemmel ellentétben a megbetegedést nem "felfázás" okozza. Ez lehet egy veleszületett hajlam, vagy pl pelenkában lévő kaki vagy homokozóban a bugyi bejutó homok által okozott felfertőződés. Persze lehetnek szervi okai vagy a véráram útján át átfertőződhettek a húgyutak más szervekről.

2014. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot mindenképp szedjétek, ne viccelj ezzel, ez nem sima nátha, a vese károsodását kockáztatod, és a vese szövete nem regenerálódik! Ha baktérium van a vizeletében, az nem más, mint húgyúti fertőzés. Hólyaghurutnak is szokták hívni.
2014. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mi úgy kerültünk be a kórházba, hogy nagyon szarul lett a gyerek, kb. 1 óra alatt felment a láza, nagyon megijedtem, rángott valamennyire. Lázgörcsről hallottam már, de nem tudtam, hogy ez az-e, így kerültünk be. Ott persze bent is tartottak, mert ilyen magas lázzal nem egednek ki. Aztán jöttek a vizsgálatok, nagy nehezen kiderült, hogy fertőzés és ez képes más szervekre is átmenni. Azért ezt a betegséget nem szabad félvállról venni, hajlam is lehet erre, az is lehet, hogy szervi baj van a háttérben. Ezért nagyon fontos a kezelés után a folyamatos kontroll is, legalábbis nekünk még a valamilyen speckialista is ezt mondta a kórházban.
2014. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnak 7 hetesen volt vesemedence gyulladása. Magas láz miatt kerültünk kórházba, és 7 napig vénásan kapta az antibiotikumot. (Vagyis vele azért kellett kórházba lenni, mert branül volt a fejében, és még nagyon pici volt) Utána még 5 napig szájon át otthon is kapott antibiotikumot. Ha a vese is érintett és nemcsak hólyaghurutja van, akkor jobb ha vénásan kapja, pláne ha még pici és kibukhatja a gyógyszert. Később még párszor volt húgyúti fertőzése, de akkor már nem volt láza. Szájon át szedett rá minden alkalommal 7 napig antibiotikumot. Vesegondozóba 3 éves koráig kellett visszajárnunk kontrollra. Mindig csináltak neki ulrtahangot is. Illetve félévesen volt izotópos vesecintigráfiája, pár hónappal később pedig hólyagfeltöltése. De szerencsére nem derült ki semmilyen fejlődési rendellenesség, illetve csak minimális eltérés van a két veséje között, ami nem jelentős. Vagyis veseszövetkárosodása nem maradt vissza a fertőzés miatt.

Mindenképpen add neki az antibiotikumot minimum 5 de inkább 7 napig. Aztán az antibiotikum abbahagyása után legyen vizeletvizsgálat (mert a szedése alatt úgyis negatív lenne a lelet), sima vizeletvizsgálat, és gondos mintavétellel sterilen vett vizeletből vizelettenyésztés is. Az antibiotikumra nem mumusként kell tekinteni, nem fogja tönkretenni az immunrendszerét, csak segít neki. Viszont ha nincs kikezelve, és a veséig feljut a fertőzés, és azt károsítja azt már nem tudják helyrehozni, nem fog regenerálódni. A vese pedig egy életfontosságú szerv!!


Ha nem volt lázas, akkor lehet hogy a vese még nem volt érintett, csak a húgyutak. Nem feltétlenül csíp a vizelet ilyenkor, ráadásul gyerekeknél nem teljesen ugyanolyanok sokszor a tünetei, mint felnőttek "felfázása" esetén.


Mivel ő már idősebb gyerek, ezért kaphat tőzegáfonya kivonatot is, az még pluszban segíthet. Igyon sok folyadékot/vizet.

2014. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!