Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hónapos baba mit kaphat...

Piroska és a farkas kérdése:

6 hónapos baba mit kaphat lázra / torokfájásra?

Figyelt kérdés
Igazából nem beteg, mi vagyunk lázas torokfájósok a férjemmel. a baba anyatejes, reménykedem az erős immunrendszerében, dehát azért elég sok esélye van most arra, h elkapja tőlünk. Nurofen szirup van itthon, Mexalen kúp is, de ha mondjku neadj'Isten előjönne nála is ez a minden nyelés egy kín. akkor mivel enyhíthetem majd?
2014. szept. 30. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz és ő majd megmondja!! Ad gyógyszert és megmondja, hogy miből mennyit kell kapnia!!
2014. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és arra is figyelj, hogy ha neked magas lázad van, akkor nem szopizhat.-legalábbis nekem ezt mondta a gyerekorvos.
2014. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es nem egészen jól tudja. Régen úgy gondolták, hogy 38 fok felett nem szabad szoptatni, és némelyik idősebb orvos vagy védőnő is még ezt mondja. De ez nem így van, ha a babádnak bármi problémája van a tejjel, nem fogja elfogadni. 40 fokos lázas mellgyulladásra is a szoptatás a legajánlottabb.

A babádnak, ha hirtelen lázas lesz, adhatsz Nurofent, az fájdalomcsillapító hatású is, ahogy a Mexalen is. Én inkább szirup párti vagyok, kúpot csak nagyon magas vagy máshogy nem csillapítható láznál szoktam adni.

Jobbulást nektek!

2014. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen nem gondoltam, h kihagyom a gyerekorvost, ha megbetegszik, csak ha mondjuk este kezdődne, jó tudni, hogy mit tehetek.
2014. szept. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!