Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan végzik a veseizótópos...

Hogyan végzik a veseizótópos vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Kislányomat kell majd vinni ilyen vizsgálatra,és említették hogy nem szabad mozogni ezért le fogják kötni.17 hónapos és elég mozgékony baba.
2014. okt. 20. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi Zala megyeiek vagyunk, vagyis mi Zalaegerszegre jártunk vesegondozásra illetve vizsgálatokra, szóval én csak azt tudom elmondani, hogy ott hogyan zajlott 3 évvel ezelőtt. Az én fiam akkor 6 hónapos volt. Branült kötöttek a fejvénájába (a ti esetetekben már a karjába fogják valószínüleg), beadták neki az izotópot, aztán várni kellett valamennyit, de erre már nem emlékszem, hogy mennyit. A felvételek készítése közben tényleg nem szabad mozognia, különben elmosódott lesz a kép. Abban a kórházban nem kikötözték, hanem volt egy felfújhatós "takarójuk". Ezt úgy kell elképzelni, hogy belebújtatták ebbe a matracszerüségbe, ami teljesen körbeölelte nyaktól lefelé, és ezt felfújták, úgy hogy ne tudjon megmoccanni (na mondjuk még így is próbálkozott) és nagyon sírt. Ha jól emlékszem több pózban is készítettek róla felvételt, hason és háton is. Ha esetleg várandós vagy akkor be se mehetsz vele (akkor menjen apuka is veletek, vagy valaki rokon). Amúgy én ott lehettem vele, illetve a mama is bent volt velünk, próbáltuk megnyugtatni. A legjobban mondjuk akkor üvöltött, amikor a branült kivették és le kellett szedni a ragtapaszt a hajáról. Utána már nem volt semmi baja, még mosolygott is a nővérkékre, akik előtte kínozták. Mondjuk ő nagyon jól viselte mindig az ilyen kórházi dolgokat, a kisebbik fiam már nem annyira :(


A vizsgálat után egy napig lehetőleg ne menjen gyerekek és várandósok közelébe az izotóp bomlási ideje miatt, szóval addig "sugárzik" (bocs, hogy ilyen furán fogalmaztam)

2014. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!