Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi időközönként adhatom...

Mennyi időközönként adhatom az alábbi lázcsillapítókat a 8 hónapos gyermekemnek?

Figyelt kérdés

1) Suppositorium Noraminophenazoni 100 MG (6 db-os)


2) Nurofent szirup / 2,5 ml-t ír, de a gy.orvos 3-4 ml-t javasolt.


Tegnap hányt egyszer és ma is. Tegnap délelőtt közel 40 fokos láza volt, kapott kúpot, majd hűtő fürdőztettem. 2,5 óra múlva 2,5 ml Nurofent kapott. A kúp után ment fel hirtelen a láza és a fürdő hatására kezdett lemenni, majd a Nurofen rásegített.

Elvittem a délutáni rendelésre, addigra 37,2 volt a hője.


Kapott Augmentin duot (125 ml), de azzal az utasítással, hogy csak akkor kezdjem adni neki a 3×3 ml-t, ha újra belázasodik.

Estére megint lázas lett, de éjszaka szerencsére nem volt az. Tegnap este óta kapja az antibiotikumot. A gy.orvos semmit sem talált nála, kicsit piros a torka.

Ma délutánra lázasodott be. 39,2 volt a hője. Megint fürdőztettem, kúp, majd Nurofen.

2-kor kapott kúpot, majd fürdő volt és 3-kor 3 ml Nurofent. Most 5-kor már csak 37, 2 volt a hője.


Felhívtam a Bethesdát, ahol közölték, hogy nem hozzájuk tartozunk és nem is ők az ügyeletesek, hanem a Heim Pál. Majd felhívtam a Heim Pált, ahol közölték, hogy a Bethesda az ügyeletes és ráadásul lakcím szerint hozzájuk tartozunk.

Azt mondták, hogy várjam ki a 3 napot és csak utána gondolkozzam a kórházban. Ugyanis az antibiotikumnak hatnia is kell, ami minimum 3 nap. Egyébként közölték, hogyha akarom bevihetem most is, megvizsgálják szívesen, de valószínűleg ők sem fognak semmit találni a gyerekemnél.

Egyébként jókedvű, mozog, iszik/eszik. Tehát az alap "funkciói" működnek ezerrel.

Emellett néha ha valamire ráharap, akkor iszonyatosan üvölt és sír + ömlik a nyál a szájából.

5 foga már kint van.


De nem hinném, hogy a foga lenne az, vagy igen?


Most is itt ül az ölemben és mondja a magáét babanyelven egy doboznak.


2014. okt. 22. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Altalaban 4 orankent lehet a lazcsillapitot. A fogrol meg nem hallottam, h ilyen magas lazat csinal, max hoemelkedest. Lehet, h a 3 napos laza van?
2014. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mivel 2 hatóanyagról van szó, így 4 óránként felváltva. Amúgy a Nurofent csak 6-8 óránként szabad, a Panadolt 4-6. Én is most voltam a kisfiammal ilyen szituban. 2 napon keresztül 4 óránként kapta felváltva a szuszpenziókat. A fog nem csinál ilyen magas lázat. Kisfiamnak vírus fertőzése volt.
2014. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem is picit túladagolod, ez így nem jó, túlterheled a veséjét, máját, ne csinálj ilyet!

és egyébként se az a lényeg, hogy 37 alá vigyed, hanem hogy 39 alá! 38,5 körül a jó, mert öli a bacikat a láz, nem véletlenül van...

különböző hatóanyagú gyógyszert 4 óránként kaphat, ugyan azt pedig 8 óránként! de egy nap maximum 3x.


nem akarlak idegesíteni de szerintem az antibiotikum is butaság volt, 3 nap láz után szokták adni, nem úgy adta a doki? mert ez a magas láz és semmi egyéb tipikus 3 napos láznak tűnik, ez az első betegségek között van, ilyen korban mint ti vagytok, ezt egy vírus okozza. majd 3 nap után elmúlik a láz és jönnek a pöttyök...

mondjuk ha már adod akkor add be. de kórházba nem kell rohanni, voltatok orvosnál, tudjátok, hogy semmi komoly, azért egy nap láz után nem épp kórházba kéne fektetni a gyerekedet.

tudom, az első nagyon vacak és parás, de hidd el, ez minden betegségnél kicsit jobb lesz, mire oviban megy, már nem fogod túlaggódni :D

jobbulást

2014. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!