Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ma kapott oltást a kisfiam....

Ma kapott oltást a kisfiam. Most este 38,2 °C volt a láza, adtam neki kúpot. Éjjel felkeltsem megmérni a lázát? Ha igen, milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
álmába is mérheted
2014. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keltsd fel (bár azt nem írtad, hogy milyen idős). Ne ébreszd fel csak akkor ha lázas és úgy érzed, hogy újra lázhúzó kell. Én ilyenkor gyakrabban megyek oda hozzájuk és ha minden ok, akkor hagyom őket. Az jó jel, ha megtapintod a homlokát és picit hideg és nyirkos. Mert leizzadnak miközben lemegy a láz és az izzadság elpárolgásától lehűl az arcbőrük.
2014. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3 hónapos. Popsikban mérem a lázát, így nehéz kivitelezni, hogy úgy mérjem meg, hogy ne ébredjen fel. Sajnos hiába fogom a fejét, én egyáltalán nem érzem, hogy lázas-e, most sem éreztem, csak mielőtt lefektettem, biztos, ami biztos megmértem.
2014. jan. 15. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom még felébred enni éjjel,akkor esetleg mérd meg.

De ne aggódj,mivel több mint valószínű,hogy az oltástól van és nem betegség,így szinte biztos,hogy már nem fog felmenni a láza!

2014. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megpuszilod a homlokát, és a homloka melegebb,mint a szád, akkor lázas. Egyébként én nem kelteném fel akkor sem, ha lázas, az alvás önmagában is általában segít.
2014. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mérd neki hónaljban, akkor nem ébred fel.

Én születésétől ott mértem a lányomnak, pontos eredményt adott.

2014. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem ébreszteném, ha ébred, rosszul ébred, sír, még feljebb is megy a láza.
2014. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom Germicides kúpot adtál neki, ha finom de gyors mozdulatokkal csinálod, nem fog felkelni.Én ha melegnek éreztem óránként néztem.
2014. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!