Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kétéves kisfiam mitől lázasodh...

Kétéves kisfiam mitől lázasodhatott be?

Figyelt kérdés
Bocs, csak így tudtam kérdésben írni. Megébredt alvás közben és forró volt a homloka. 37,8 a hője, adtam neki Nurofent és vissza aludt. Bele néztem a torkába, nem piros, a mandulái is tiszták. Lehet,hogy azok holnapra bedurranank? Van mandula gyulladás környezetetekben? Köszi,ha írtok..

2014. nov. 26. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mandulagyulladás a környezetünkben.


37.8-ra nem kell lázcsillapítót adni. 39-ig nyugodtan várhatsz, teljesen felesleges elnyomni a védekezőrendszerét. A láz nem ellenség.

2014. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felénk sincs mandulagyulladás. Gyakorlatilag bármitől belázasodhatott. Védekezik a szervezete, ez nem bűn.

De 38,5 alatt én sem adok neki semmit, pláne, ha még alszik is.

2014. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39-ig egy kétévesnél azért ne várjál, mert ha tovább megy, nem fogod tudni csillapítani. De 38-ig nyugodtan felmehet, a szervezet megemelt hőmérsékséklettel harcol a kórokozók ellen. Nyilván egy kezdődő betegség, de mért pont mandula? Este is mérj lázat.
2014. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

37,8 csak hőemelkedés,nem láz!Emiatt nem lehet forró a homloka!Azért felnőtt emberként,anyaként legyünk már tisztába a fogalmakkal.Erre még lázcsillapító sem kell.

Attól is lehet magasabb a hője mert épp aludt,és gondolom be is volt takarva.Szimplán csak melegebb volt a takaró alatt,ennyi!

2014. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
NA voltunk dokinál, mert este már 39 fokos láza volt. Torok gyulladása van ami hólyagos. Mintha csak megéreztem volna a tegnap... De mindegy,"kedves utolsó". Ne beszélj így,amíg nem tudod lesz e baj. Nem a meleg takarózástól megy fel a hő vagy láz... anyaként ezt tudjuk!!!!!!!!!!!!!! És ha nem csillapítom akkor azt,akkor már az egekbe szökött volna, ha kúppal is 39-ig ment fel este. De köszönöm az elsők hasznos válaszát!!
2014. nov. 27. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:

De a te gyereked nem volt lázas!!A 37,8 az nem LÁZ!Attól nem forró a homloka,értsd már meg!

Tudom mit beszélek,gyerekápoló vagyok!Nem is szoktuk javasolni, hogy ezt a szülők csillapítsák,hisz kell,hogy a szervezet harcoljon kicsit!

38 felett,de inkább 38,5 felett kell lázat csillapítani!

Az,hogy estére felment 39-re,az láz,azt kell is csillapítani.

Én is anya vagyok,az én 2 éves lányom is beteg most,mandulagyulladása van. 38,2 volt a hője,nem kapott rá semmit se.Estére pedig újra normális 37,2-es hője volt.

Nem kell azonnal paracetamollal vagy ibuprofénnel mérgezni őket,hidd el!

Jobbulást a fiadnak!

2014. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerekápolói szakképzésen aligha tanítottak olyat, hogy a gyógyszertárban kapható lázcsillapító gyógyszer méreg!
2014. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van,azt nem!De azt igen,hogy a sok és indokolatlanul adott paracetamol és ibuprofén máj és vesekárosító hatású.

Pláne ha már ilyen korán kapja őket!

2014. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A soktól ez messze van. Az indokoltságától pedig nem függ a vesére és májra gyakorolt hatása.
2014. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!